Prezydent: Źle się stało, że nowela ustawy o IPN została przyjęta w takim momencie

Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci i Ofiarach Holokaustu - mówi w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" prezydent Andrzej Duda.

"Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. to jest dbanie o polską racje stanu. Po to nas wybrano" - dodał.

Prezydent nazywa fake newsami informacje, że on i premier Mateusz Morawiecki nie będą wpuszczani do białego Domu. "Administracja amerykańska oficjalnie i nieoficjalnie dementuje te plotki" - powiedział.

Na pytanie, czy rozmawiał z Amerykanami o noweli ustawy o IPN Andrzej Duda odpowiedział: "Nie. Nie poruszył tej kwestii ani prezydent Donald Trump w czasie naszych rozmów w Warszawie, ani sekretarz stanu Rex Tillerson podczas naszego niedawnego spotkania w Belwederze". W dalszej części rozmowy dodał, że "byłby szczerze zdziwiony, gdyby nasze strategiczne relacje ze stanami Zjednoczonymi uległy pogorszeniu w związku z jednym przepisem".

Andrzej duda mówi także, że w przypadku noweli ustawy o IPN nie rozważał weta. "To nie wrzawa decyduje, czy dana ustawę podpisuje czy nie. Decydują powody merytoryczne" - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość_2
  12.03.2018 13:38
  Politycy mówią, że "dementi" jakiejś ważnej informacji, potwierdza jej prawdziwość ... Jeżeli niepodpisanie ustaw o sądach było uzasadnione i myślę, że także przemodlone (widziałem Prezydenta na Apelu na Jasnej Górze) i nawet najbardziej radykalni zwolennicy zmian, wybaczyli to Prezydentowi, to w przypadku ustawy o IPN Prezydent wyraźnie "wycofuje się rakiem" używając niezrozumiałej argumentacji. Proszę się wsłuchać Panie Prezydencie w głos Polonii Amerykańskiej, która podpowiada Panu i Polakom o co w tej sprawie chodzi Żydom. Polonia po raz pierwszy od wielu lat staje na wysokości zadania. "Kręcenie" z ustawa ludziom się przestaje podobać. To trwonienie zaufania Polaków. Czyżby chciał Pan koniecznie oddać prezydenturę Tuskowi? Nie warto sugerować się "słupkami" tylko bronić polskiej racji stanu!
 • Marek
  12.03.2018 13:56
  Panie prezydencie, nie teraz tzn nigdy, to pan chciał powiedzieć. Nie mam już do pana żadnego zaufania. Izrael nie chce prawdy, Izrael chce monopolu na krzywdę.
 • maryja!
  12.03.2018 14:01
  Najciekawsze jest kiedy PO skończy na poziomie progu wyborczego albo poniżej jego. Polecam "Kryterium etyczne w koncepcji racji stanu". Wg zasad logiki niezgodność z KNS wyklucza realizację konstytucyjnej wartości dobra wspólnego co oznacza, że Konstytucja de facto nie obowiązuje. PiS stopniowo przywraca Konstytucji należne miejsce. Jakby uznać minimum równorzędność Kościoła i państwa i usunąć ekskluzywizm z myślenia o polityce i dobru wspólnym to dialog z Kościołem pozwalałby ułatwić uniknięcia pomyłek w trosce o człowieka.
 • Gość
  12.03.2018 14:34
  "w tym właśnie momencie i w takiej formie" pomijając "moment" (cokolwiek miałoby to znaczyć) to w jakiej "formie" byłaby dobra? Czy chodzi o to, że ustawa wprowadza niezrozumiały wyjątek dla "artystów"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Sobota
  rano
  25°C Sobota
  dzień
  21°C Sobota
  wieczór
  20°C Niedziela
  noc
  wiecej »