Rewolucja seksualna jest przeciwko Bogu

Rewolucja seksualna jest wymierzona przeciwko Bogu - mówił papieski kaznodzieja ojciec Raniero Cantalamessa w kazaniu wielkopostnym wygłoszonym w piątek w Watykanie w obecności papieża Franciszka i jego współpracowników z Kurii Rzymskiej.

W kaplicy Redemptoris Mater włoski kapucyn podkreślił: współczesne społeczeństwo "w swych zwyczajach popadło w pełne pogaństwo i pełną seksualną idolatrię".

Próbuje się - dodał - usprawiedliwić "każdą rozwiązłość moralną i każdą perwersję seksualną, bo twierdzi się, że nikomu nie wyrządzają krzywdy i nie szkodzą wolności innych".

"Niszczy się rodziny, ze skrajną lekkomyślnością mówiąc: <<a co w tym złego? Mam prawo dążyć do szczęścia>>" - mówił papieski kaznodzieja.

Przyznał: "Nie ulega wątpliwości, że należy zweryfikować niektóre osądy tradycyjnej moralności seksualnej i że współczesna nauka o człowieku przyczyniła się do rzucenia światła na pewne mechanizmy i uwarunkowania psychiki ludzkiej".

Ale - jak zauważył - niektóre "pseudonaukowe" teorie dążą do zanegowania obiektywnych norm w dziedzinie moralności seksualnej i sprowadzają wszystko do spontanicznej ewolucji zachowań i "czynników kulturowych".

"Gdy przyjrzymy się rewolucji seksualnej naszych dni, to zdamy sobie ze zgrozą sprawę z tego, że nie jest ona po prostu wymierzona w przeszłość, ale również często jest to rewolucja przeciwko Bogu i niekiedy przeciw naturze ludzkiej" - oświadczył papieski kaznodzieja.

"Seksualność nie jest już pokojowa - dodał - ale to siła dwuznaczna i groźna", która wymierzona jest "w prawo Boże, wbrew naszej własnej woli".

Zakonnik odnotował, że tę "smutną rzeczywistość" potwierdzają medialne doniesienia o skandalach na tle seksualnym; "także wśród duchowieństwa i osób konsekrowanych".

Trzeba - podkreślił ojciec Cantalamessa - głosić światu "świadectwo pierwotnej niewinności", by "przerwać ten rodzaj narkozy i upojenia seksem".

Należy - wskazał - "rozbudzić w człowieku przejmującą nostalgię za niewinnością i prostotą, którą nosi w sercu".

O. Cantalamessa powiedział, że chrześcijańska czystość nie polega na uznaniu "władzy rozumu nad instynktami", ale "władzy Chrystusa nad całym człowiekiem; rozumem i instynktami". Nie oznacza - dodał - pogardy dla ciała, ale wielki szacunek dla jego godności.

«« | « | 1 | » | »»
 • marta
  23.03.2018 21:13
  Rewolucja seksualna przeniknęła do KK i rządzi w najlepsze umysłami najwyższych hierarchów. Biskupi argentyńscy piszą, że rozwodnicy w ponownych związkach nie mogą zaprzestać współżyć z obecnymi partnerami i dlatego można ich dopuścić do komunii. Dla "dobra związku i dzieci" po prostu nie mogą. Co to jest, jeśli nie rewolucja seksualna w Kościele? Seks ponad wszystko. Ponad normy moralne wywiedzione z samych słów Chrystusa. I takie wskazania biskupów argentyńskich potwierdza sam papież i to ma być oficjalna nauka KK. A kaznodzieja papieski wytyka światu, że uległ rewolucji. I śmiać się chce i płakać jednocześnie. Powoli przychodzi zobojętnienie.
 • xmat
  23.03.2018 22:39
  "Trzeba - podkreślił ojciec Cantalamessa - głosić światu "świadectwo pierwotnej niewinności". Pierwotna niewinność to utopia, ponieważ od czasu grzechu pierworodnego żaden z ludzi nie ma w sobie "pierwotnej niewinności", ludzka natura jest skażona. Jeszcze bardziej zastanawia drugi cytat: "chrześcijańska czystość nie polega na uznaniu "władzy rozumu nad instynktami", ale "władzy Chrystusa nad całym człowiekiem; rozumem i instynktami". Pojawia się pytanie w jaki sposób konkretnie Chrystus ma sprawować władzę nad instynktami ludzkimi, jeśli nie przez rozum? Bezpośrednio wygaszać te instynkty czy jak? Już Akwinata mówił, że łaska nie powoduje zaniku natury, lecz ją uzupełnia. Dziwne to.
 • gosc
  23.03.2018 22:48
  Ale o co chodzi ? Same ogólniki i hasła. Może tak konkretnie, co jest zabronione ? Prezerwatywy ? Wymysł szatana ?
 • Wierna
  23.03.2018 23:37
  Straszne! Jak ten świat uratować.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  17°C Poniedziałek
  wieczór
  14°C Wtorek
  noc
  12°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  wiecej »