Kościoły chrześcijańskie Francji sprzeciwiły się zaostrzeniu przepisów migracyjnych, które przewidziane są we wstępnym projekcie prawa, przygotowywanym przez Ministerstwo do Spraw Migracji. Katolicy, protestanci i prawosławni swoje zaniepokojenie wyrazili w czasie debaty na Paryskim Instytucie Katolickim o temacie „Kościoły a wyzwania imigracji”, zorganizowanej przez Radę Kościołów Chrześcijańskich we Francji oraz przez kilka stowarzyszeń pomocy migrantom.
Zwierzchnicy Kościołów wezwali do „poszanowania godności migrantów” i zaapelowali, by przejść od „kultury westernu”, zawierającej trzy modele: dobrego, złego i tego poza prawem, do koncepcji „bardziej sprawiedliwych relacji społecznych”. Trzeba sprzeciwić się politycznej instrumentalizacji godności osoby oraz temu, żeby jakikolwiek człowiek, nawet będący w sytuacji nielegalnej, tracił wszystkie swoje prawa.
Według kard. André Vingt Trois, przewodniczącego francuskiego episkopatu i arcybiskupa Paryża, tego typu kolokwia umożliwiają spojrzenie na problem imigracji ponad istniejącymi uprzedzeniami.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Pekin zapowiedział podjęcie działań odwetowych, w tym skargi do Światowej Organizacji Handlu.
Kontemplacja może być lekarstwem na życie w wiecznym pędzie, ale...
Wcześniej uwolniono trzech Izraelczyków, którzy przez 484 dni byli przetrzymywani w Strefie Gazy.