Kościoły chrześcijańskie Francji sprzeciwiły się zaostrzeniu przepisów migracyjnych, które przewidziane są we wstępnym projekcie prawa, przygotowywanym przez Ministerstwo do Spraw Migracji. Katolicy, protestanci i prawosławni swoje zaniepokojenie wyrazili w czasie debaty na Paryskim Instytucie Katolickim o temacie „Kościoły a wyzwania imigracji”, zorganizowanej przez Radę Kościołów Chrześcijańskich we Francji oraz przez kilka stowarzyszeń pomocy migrantom.
Zwierzchnicy Kościołów wezwali do „poszanowania godności migrantów” i zaapelowali, by przejść od „kultury westernu”, zawierającej trzy modele: dobrego, złego i tego poza prawem, do koncepcji „bardziej sprawiedliwych relacji społecznych”. Trzeba sprzeciwić się politycznej instrumentalizacji godności osoby oraz temu, żeby jakikolwiek człowiek, nawet będący w sytuacji nielegalnej, tracił wszystkie swoje prawa.
Według kard. André Vingt Trois, przewodniczącego francuskiego episkopatu i arcybiskupa Paryża, tego typu kolokwia umożliwiają spojrzenie na problem imigracji ponad istniejącymi uprzedzeniami.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.