Generał dywizji Jaques Lechevallier przybył w piątek (19.03.10) z wizytą do bazy Ghazni. Zastępca dowódcy IJC (ISAF Joint Command – Połączone Dowództwo ISAF) został zapoznany z zadaniami, i zobaczył sprzęt polskich żołnierzy.
W trakcie pobytu w bazie, gen. Lechevallier zobaczył wyposażenie bojowe śmigłowców Mi-24, poznał zadania, jakie wykonują. Odwiedził także szpital polowy, który już wkrótce ma zostać otwarty. W trakcie krótkiej wizyty znalazł chwilę na rozmowę z żołnierzami Zgrupowania Bojowego Alfa, którzy opowiedzieli mu o zadaniach jakie wykonują w Afganistanie.
W czasie spotkania z zastępcą dowódcy Polskich Sił Zadaniowych płk Piotrem Żurawskim oraz dowódcą zespołu PRT (Provincional Reconstruction Team – Zespół Odbudowy Prowincji) komandorem Philem Kapustą dowiedział się na czym polega ogólna działalność Task Force White Eagle, jakie żołnierze wykonują działania w prowincji Ghazni, oraz poznał efekty poszczególnych operacji. Przedstawiono mu także poszczególne projekty z działalności polsko-amerykańskiego PRT. Po symbolicznej wymianie upominków generał odleciał do Kabulu, gdzie na co dzień przebywa.
Gen. dywizji Jaques Lechevallier – urodzony w 1953r. w Maroko, ukończył jedną z elitarnych szkół wojskowych we Francji, Saint-Cyr Military Academy.Brał udział w licznych operacjach zagranicznych, dwukrotnie przebywał w Bośni i Libanie. W 2004r. już w stopniu generała dowodził Międzynarodową Brygadą Północ-Wschód w Kosowie. Został uhonorowany najwyższym odznaczeniem francuskim Legion of Honour i prestiżowym Officer of National Order of Merid – Narodowym Orderem Zasługi.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.