Kwestia antykoncepcji była głównym tematem spotkania Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, który 22 marca obradował w siedzibie kurii diecezji warszawsko-praskiej.
W tym roku mija 50 lat od rozpoczęcia praktyki antykoncepcyjnej. Podczas obrad - zaznaczył prof. Wojciech Bołoz - członkowie zespołu zastanawiali się nad aspektami medycznymi, teologiczno-etycznymi i antropologicznymi antykoncepcji. - Wiemy, że praktyka ta głęboko sięga w życie małżeńskie, rodząc pewne konsekwencje dla życia poszczególnych ludzi i dlatego zastanawialiśmy się, w jaki sposób nasz zespół powinien na to odpowiedzieć - wyjaśnił.
Jak poinformował dr Maciej Barczentewicz, już w najbliższym czasie zostanie przygotowany specjalny dokument przypominający stanowisko Kościoła w kwestii antykoncepcji. - Warto pokazywać zarówno wiernym i duszpasterzom, jak również i tym, którzy się z Kościołem nie identyfikują, jakim zagrożeniem dla małżeństwa i funkcjonowania ludzkiej seksualności jest antykoncepcja - podkreślił.
W kolejnych miesiącach Zespół Ekspertów do Spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski zajmie się również zagadnieniami klauzuli sumienia, transplantologii i uporczywej terapii.
Zespół Ekspertów do Spraw Bioetycznych został powołany 18 czerwca 2008 roku podczas odbywającego się w Katowicach 344. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Jego zadaniem jest monitorowanie tego, co na płaszczyźnie społeczno-polityczno-ustawodawczej dotyczy zagadnień bioetycznych.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.