Konferencja „Sympatia, Miłość, Małżeństwo”

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”, a konkretnie koła terenowe w Szkole Głównej Handlowej oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego organizują projekt „Sympatia, Miłość i Małżeństwo” już po raz dziewiąty.

Głównym celem studenckiej inicjatywy jest właśnie rozbudzenie świadomości katolickiej poprzez odpowiedź na pytania dręczące młodych chrześcijan. Jak dowiedzieć się, że to właśnie Ten jedyny, Ta jedyna? Co zrobić, gdy już się o tym przekonamy? Kiedy zdecydować się na narzeczeństwo? Czy warto mieszkać przed ślubem? Jaka jest rola małżeństwa i pożycia małżeńskiego?

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi pytań, „Sympatia, Miłość, Małżeństwo” skierowane jest do różnych grup wiekowych, do ludzi zarówno zaczynających, jak i mających za sobą kilkuletni staż małżeński... W tym roku tematem przewodnim projektu jest „Okazywanie uczuć”. Organizatorzy przygotowali kilka niezwykle ciekawych wykładów. Pierwszy z nich odbywa się 12 kwietnia, a zaproszonymi gośćmi są małżonkowie Joanna i Mariusz Dzieciątko. Podczas prelekcji zatytułowanej: „Byle nie jak pies z kotem - dialog małżeński", opowiedzą o źródłach powstawania konfliktów między mężem a żoną, starając się również podać proste i skuteczne recepty na zażegnanie wszelkich kłótni powstających między małżonkami. Wykład odbędzie się w auli I budynku 34 Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego o godzinie 18:00.

Następnego dnia, to jest 13 kwietnia, odbywa się bardzo ciekawa konferencja, mająca jednocześnie zabarwienie nieco bardziej teologiczne: wykładowca Politechniki Warszawskiej, dr Sylwester Laskowski, opowie o teologii ciała według Jana Pawła II. Spotkanie z panem Laskowskim odbędzie się  o 19:00, tym razem w Auli V w budynku „G” Szkoły Głównej Handlowej.

14 kwietnia, w środę, gospodarzem konferencji będzie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego(Budynek 34, Aula III, godz. 18.00). SGGW będzie gościło księdza Macieja Krulaka - kapłana diecezji kaliskiej, dyrektora Diecezjalnego Centrum Duchowości „Samotnia”, oraz moderatora filii poznańskiej Ruchu Światło-Życie i Operacji Madryt 2011. W wykładzie zatytułowanym „Jesteś lekiem na całe zło", ks. Maciej opowie nam o tym, jak okazywać sobie wsparcie i trwać przy sobie nawet, jeśli jedna z osób w związku przechodzi przez gorszy okres w życiu. Ksiądz Krulak powie również o otwartości naturalnej dla każdego człowieka, odpowiadając wreszcie na pytanie – dlaczego nie jesteśmy powołani do samotności?

15 kwietnia to powrót do murów Szkoły Głównej Handlowej. Tego dnia wykład poprowadzi ojciec Ksawery Knotz, autor bestsellerowej książki "Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga” oraz inicjator ogólnopolskich rekolekcji "Akt małżeński – szansa na spotkanie z Bogiem”. Ojciec Ksawery znany jest z bezpośredniego oraz trafnego podejścia do spraw seksu. Walczy on ze stereotypizacją oraz demonizowaniem aktu seksualnego zachodzącego między małżonkami, podkreślając, że seks jest darem od Boga i nie ma w nim nic złego, o ile odbywa się w ramach sakramentu małżeństwa. Podczas wykładu "Etapami czułości do małżeńskiej miłości" uczestnicy będą mogli raz na zawsze rozprawić się z błędnym pojęciem na temat cielesności, jakie bardzo często pokutuje w ich umysłach (co przyznaje sam ojciec Ksawery). Konkretne odpowiedzi na bardzo ważne pytania – na co można sobie pozwolić w kolejnych etapach związku, by nie popełnić grzechu? Gdzie istnieje granica między okazywaniem czułości a chciwą
i egoistyczną namiętnością? Konferencja odbędzie się w Auli Głównej Szkoły Głównej Handlowej o godzinie 19:00.

..ale to nie wszystko. Dla uczestników projektu SMM przewidziany jest konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. A w sobotę, 17 kwietnia, zapraszamy również na bal, organizowany przez Sekcję Rozrywkową Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego „Soli Deo”. To okazja do świetnej, bezalkoholowej zabawy. Bal odbędzie się w sali św. Faustyny na placu Narutowicza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Wtorek
  noc
  6°C Wtorek
  rano
  7°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »