Po wakacjach do Sejmu trafi projekt dot. emerytur dla matek

Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka - zapowiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, ze zostaną one uchwalone do końca roku tak, by mogły obowiązywać od 2019 r.

Beata Szydło została zapytana w czwartek w RMF FM czym zajmuje się w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomniała, że jest wicepremierem i przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów. "Utworzyliśmy Komitet Społeczny Rady Ministrów, bo przypominam, że wcześniej już był powołany komitet ekonomiczny, dlatego iż uważamy, że programy i projekty społeczne, które realizuje rząd, nie tylko te w tej kadencji, bo one już zostały wdrożone w życie większości, a do końca kadencji zakończymy to wszystko, co było zaplanowane" - powiedziała.

Dodała, że przygotowywane są również nowe projekty i plany na kolejne lata. Poinformowała, że w środę komitet zajmował się projektami i programami dla młodzieży i dla rodzin. "W tej chwili przygotowywane są również projekty ustaw dotyczące emerytur dla mam, co zostało zapowiedziane przeze mnie na konwencji w Warszawie" - powiedziała. Dodała, że również opracowywane są projekty dotyczące premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka.

Według niej projekty te mają po wakacjach trafić pod obrady Sejmu i zostaną. "Mam nadzieję, do końca roku (zostaną) uchwalone dlatego, żeby chcemy, żeby te ustawy obowiązywały od przyszłego, 2019 r." - zaznaczyła wicepremier.

W połowie kwietnia podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Warszawie Beata Szydło przedstawiła rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej przygotowane w ramach kierowanego przez nią Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jak mówiła, projekty Komitetu zaadresowane są m.in. do matek. "Nazwijmy je sobie dzisiaj +mama plus+" - zaproponowała. Propozycje te - dodała Szydło - obejmują m.in. zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za "szybkie urodzenie drugiego dziecka".

W środę wieczorem Sejm odrzucił wnioski PO o wyrażenie wotum nieufności wobec Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Platforma wskazywała w swych wnioskach, że obie członkinie rządu Mateusza Morawieckiego odpowiedzialne są za niedawny protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

«« | « | 1 | » | »»
 • 11
  07.06.2018 11:28
  Kolejne rozdawnictwo. Postawa prorodzinna polega na zapewnieniu warunków, by rodzina mogła sama funkcjonować, a nie na uzależnieniu ludzi od pomocy państwa.
 • Matka niepełnosprawnego.
  07.06.2018 13:02
  Czy kiedykolwiek będzie emerytura i premia dla matek, które opiekują się niepełnosprawnymi od urodzenia dziećmi?
 • Dremor
  07.06.2018 13:04
  Odpowiedzialny rząd w czasie koniunktury powinien zajmować się ograniczaniem deficytu i cięciem nadmiernych wydatków, a nie nowym rozdawnictwem. Teraz jest fajnie, bo jest koniunktura, ale co będzie, jak znowu przyjdzie kryzys?
 • Hannah
  07.06.2018 13:33
  A co z dodatkiem dla ojców, którzy np. wychowali i wyżywili 7-ro dzieci? I mają dziś 1650 zł emerytury? Już słyszę od kolegów z dawnej pracy - masz dzieci to niech ci pomagają! więc ich pytam: a co z waszą emeryturą - bo macie taką samą? więc mi odpowiadają, i psioczą w niebo głosy , że owszem mają taką małą ... i domagają sie dodatku od państwa, bo mieli jedno lub dwoje dzieci !!! ale psioczą dalej , że jak rząd pracuje nad dodatkiem dla matek to mówią , że to rozdawnictwo ! tak jak na tym forum ... Trafisz za nimi ???? trafisz! jak za głupim GPS-em !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  0°C Sobota
  wieczór
  -2°C Niedziela
  noc
  wiecej »