Netanjahu: określenie "polskie obozy śmierci" jest błędne

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił w środę, że określenie "polskie obozy śmierci" jest błędne. Potępił każdy przypadek okrucieństwa dokonany na Żydach przez Polaków w czasie II wojny światowej, jednocześnie podkreślając, że wielu Polaków ryzykowało życie, by Żydów ratować.

"Odrzucamy działania, których celem jest obwinianie Polski bądź polskiego narodu jako całości za okrucieństwa popełnione przez nazistów i kolaborantów różnych narodowości" - mówił Netanjahu na konferencji w Tel Awiwie zorganizowanej w reakcji na przyjęcie w Polsce nowelizacji ustawy o IPN.

I podkreślił: "Zawsze zgadzaliśmy się, że określenie +polskie obozy śmierci+ jest zdecydowanie błędne i pomniejsza odpowiedzialność Niemiec za ustanowienie tych obozów".

Wskazał, że jego kraj "uznaje i potępia każdy przypadek okrucieństwa dokonany na Żydach przez Polaków w czasie II wojny światowej". Jednocześnie powiedział, że Izrael "ma zaszczyt pamiętać bohaterskie czyny wielu Polaków, w szczególności Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy narażali swoje życie, by ratować Żydów" w tamtych czasach. (PAP)

ulb/ mc/ son/

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • 4.47 do yumy
  27.06.2018 20:09
  Rozumiem że z takim wystawionym w Tel Awiwie glejtem i świadectwem niewinności jesteśmy raz na zawsze zabezpieczeni przed wszelkimi żądaniami odszkodowań z tamtej strony, a wszelkie roszczenia finansowe będą kierowne pod adresem rzeczywistych sprawców, tzw. Nazistów. Jeśli tak, to dzisiejszy upokarzający "dil" Premiera sowicie nam się opłaci.
 • gosc
  27.06.2018 20:23
  No Niemcy nie wszyscy byli mordercami to czemu Polacy mieli by być.
 • Slawek-z-M
  27.06.2018 20:51
  Wreszcie troche logiczniej mowi dzisiaj ten polityk ale dopiero po zauwazeniu iz pare miesiecy wczesniej Polska byla na granicy zawieszenia stosunkow dyplomatycznych z Izraelem. I to za co? Za super aroganckie wtracanie sie do spraw wewnetrznych kraju, w ktorym wreszcie zaczeli sprawowac rzady ludzie dajacy bardziej zludzenie iz reprezentuja mysli/opinie wiekszosci narodu. A to bylby silny sygnal/refleksja/przyklad dla innych krajow do zastosowania podobnej polityki wobec jego kraju. Tego tylko sie wystraszyl ten politykier a nie naszych politykow tez wystraszonych ale juz czym innym: krzykliwymi reakcjami kontrolowanych glosnikow w Kolchozie Swiatowym (KW). Dlatego sarkastycznie-humorystycznie bym nazwal to dzisiejsze niby porozumienie jako KPW (Kompromis Podobnie Wystraszonych). Na anglijskom jazyku to by bylo CSS (Compromise of Similarly Scared). Niestety, ale obecnie dominuje w swiecie brutalny jezyk sily/wplywow zamiast inspirujacych do duchowego rozwoju ludzkosci Dialogow w Duchu SMP (Szukania Moralnej Prawdy). Tak, Szukania tej Moralnej i tu szybko by ‘wyskoczyla’ genialnosc/uniwesalnosc Dekalogu i Prawda o Jedynym Bogu. Dal nam On w swej Biblii jeszcze wtedy gdy ledwo wyszlismy z jaskin. Jest wiele innych ‘prawd’ ktore brzmia atrakcyjniej/latwiej ale wiemy, ze podsuwa je nam wiadomo Kto. Powoli, ale pewnym krokiem przychodza do nas coraz prawdziwsze dialogi i to niech nie bedzie tylko Nadzieja ale i gleboka Wiara/przekonanie w przyjscie Krolestwa Niebieskiego na nasza coraz bardziej zabrukana Ziemie.
 • PL
  28.06.2018 11:26
  Jako Polak chyba powinienem być wdzięczny p. Netanjahu, za to, iż - pośrednio - przyznał, że nazywanie mnie wielbłądem byłoby "błędem".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Sobota
  rano
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  wiecej »