Dziś głosowanie ws. kontrowersyjnej uchwały w Gdańsku

W czwartek (28 czerwca) Rada Miasta Gdańska głosować będzie nad uchwałą dotyczącą równości. Konferencja prasowa, która odbyła się w środę w Urzędzie Miasta, nie rozwiała wątpliwości środowisk konserwatywnych w sprawie dokumentu.

Dziś głosowanie ws. kontrowersyjnej uchwały w Gdańsku   ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Jak uczy praktyka, można stwierdzić,że ślimak jest rybą, a marchew - owocem - mówi Adam Chmielewski Przedstawiciele protestujących środowisk zaznaczają, że Zachód, który przed laty wprowadzał rozwiązania bliskie tym zawartym w gdańskim modelu, dzisiaj się z nich wycofuje. - Dysponujemy dziś wynikami konkretnych badań. Badania z Wielkiej Brytanii i Niemiec pokazują, że w wyniku seksualizacji wzrośnie przestępczość wśród nieletnich. W USA w wyniku agresywnej promocji homoseksualizmu wzrosły wśród młodych problemy z tożsamością. Są wyniki badań dotyczących dzieci wychowywanych przez tzw. małżeństwa homoseksualne. W Kanadzie zrobiono badania na zwykłych danych statystycznych, zbieranych przez państwo. Wykazały, że dzieci, zwłaszcza dziewczynki, wychowywane przez takie związki, mają dużo gorsze wyniki w nauce. Do tego dochodzą pewne problemy z psychiką - przytacza A. Chmielewski.

- Nie chcę powiedzieć, że ludzie po drugiej stronie są po prostu źli. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wierzą w to, co mówią. Można być złym i się nawrócić. Znacznie trudniej jest zmądrzeć - ocenia M. Skiba. Podkreśla także, że z dyrektorem Piotrem Olechem, który odpowiadał za przygotowanie tego modelu, rozstał się w przyjaznej atmosferze. - Życzę mu wszystkiego dobrego. Jestem chrześcijaninem. Nigdy nie będę drugiemu człowiekowi życzył czegoś złego. Podaliśmy sobie ręce. Pan Piotr wtedy powiedział mi, żebym się nie martwił, że ten model przewiduje powołanie centrum wspomagania rodziny. Powiedziałem, że nigdy w takich sprawach nie dojdziemy do porozumienia. My mamy rodziny. Nie potrzebujemy centrum. Urzędnicy są po drugiej stronie szklanej ściany. Kiedy trzeba wykopać dół, zwyczajny człowiek bierze się za łopatę. Urzędnik natomiast powołuje centrum do spraw kopania dołów - mówi M. Skiba.

- Św. Jan Paweł II mówił, że przyszłość świata wiedzie przez rodzinę. Etymologia słowa "rodzina" pochodzi od słowa "rodzić". Człowiek może urodzić się tylko ze związku mężczyzny i kobiety. Innych możliwości nie ma - zaznacza M. Skiba.

Autorzy inicjatywy Odpowiedzialny Gdańsk zapowiadają na jutro (28 czerwca) protest przeciwko przyjęciu modelu. Rozpocznie się o godz. 9 przed siedzibą Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1. Zwolennicy zapowiedzieli kontrmanifestację.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • rmolas
  28.06.2018 11:33
  Prezydent Paweł Adamowicz chyba wybrał termin wprowadzania tego 'modelu' ze względu na kampanię wyborczą...ma się za uszami, to trzeba odwrócić uwagę i wszcząć rwetest gdzie indziej. Model jest masakryczny, tolerancja (czyli znoszenie cierpliwe mniejszości bez krzywdzenia ich - prosze sprawdzić definicję) zmienia się w narzucany terror 'równości', terror edukacji wg widzimisię mniejszości - ech.....
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  Art. 48
  1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
  2. Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu.
  Art. 53
  3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust.1 stosuje się odpowiednio.

  Rodzice boja się wystepować w obronie swoich dzieci, bo ich lewactwo uderza oskarżeniem o brak tolerancji. A to nieprawda, drodzy rodzice, nie musicie się bać. Zafałszowano pojęcie tolerancji. To znoszenie uczuc i poglądów innych, ale to poszanowanie NIE ZMUSZA NAS DO ICH PROMOWANIA. Nie jesteście źli dlatego, że nie promujecie LGBT. Naprawde nie musicie.

  Zgadzam się z artykułem: dlaczego zabiera się nam, rodziom, prawo nadrzędne, wynikające bezpośrednio z Konstytucji: do wychowania dzieci. I gdzie tu dane potwierdzające dyskryminację homoeksualistów? Kto im zakazuje chodzić na uczelnie, jeździć tramwajem, pracować, żyć swoim zyciem? Kto? Prezydent Adamowicz? Nie wprowadzajmy komunizmu w Gdańsku. "Komunizmu? No teraz to pan przesadził!". Tak, powtórzę: komunizmu. Bo komunizm narzuca równość efektów, zamiast wprowadzać równość szans. Jakiekolwiek narzucanie kwot, procentów to własnie zaprzeczenie patrzenia na człowieka indywidulanie, z jego zdolnościami, cechami, a zrównywanie wszystkich...i to w imię czego? Płci? Preferencji seksualnych? To może od razu przegłosujmy, że co dziesiąty prezydent Gdańska musi być lesbijką? Co dwudziesty Ukraińcem? A przecież nikt im nie zakazuje startowac w wyborach? Nie trzeba nawet do tego mieszac wiary: nawet matka natura odrzuca osoby z takim zachwianiem psychicznym, bo ani transwestyci, ani homoseksualiści nie rodzą dzieci Chciałbym zobaczyć miny Gdańszczan, gdy ich 4 letnie córeczki będa brane na kolana przez transwestytów pokroju Rafalali, który to facet będzie im mówił, że teraz jest kobietą i dziecko ma uważać to za normalne. Wszystko to w przededniu wakacji, przepychane przez Radę Miasta w czasie, gdy ludzie już myślą o wakacjach, mają zajętą uwagę dziećmi, planowaniem prawdziwie wartościowego czasu z nimi.
  Na koniec powtórzę dla jasności: nie uderzam w żadnego człowieka indywidulanie, może mieć swoje preferencje seksualne - jego / jej sprawa. Ale walczę z komunizmem na każdym kroku, nie cierpię narzucanej odgórnie urawniłowki i zabieranej mi wolności do wychowania dzieci. Polacy zawsze mieli w sobie gen wolności, podskórnie każdy czuje, że coś tu 'nie gra'. I nie gra właśnie to odgórne narzucanie, ten kaganiec narzucany przez mniejszość wiekszości, ten kaganiec odbierający wolnośc wychowania. I to z podatnika (czyli tez moich) pieniędzy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  14°C Czwartek
  rano
  wiecej »