Raport ONZ krytykuje Turcję za zbrodnie popełniane w Syrii

Według nowego raportu ONZ na terenach okupowanych przez Turcję w Syrii dochodzi do łamania praw człowieka na masową skalę. ONZ w szczególności oskarża protureckich rebeliantów w kurdyjskim regionie Afrin o popełnianie zbrodni przeciwko miejscowym Kurdom.

Comiesięczny raport Urzędu Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka (OHCHR), który został opublikowany w niedzielę, stwierdza, że w czerwcu protureccy rebelianci kontynuowali kryminalne ataki na Kurdów w Afrinie, polegające na rabowaniu, nękaniu, porwaniach i mordach. Według raportu wielu członków grup zbrojnych, kontrolujących obecnie tereny zajęte przez Turcję w Syrii, to znani przestępcy, handlarze narkotyków oraz przemytnicy.

OHCHR potwierdziło też doniesienia o plądrowaniu na masową skalę domów, sklepów, obiektów rządowych i wojskowych, a także konfiskatach mienia, dokonywanych przez protureckich rebeliantów. OHCHR poinformowało również o co najmniej 11 udokumentowanych porwaniach dokonanych w czerwcu, w tym kobiet i dzieci, dodając, że część porwanych została następnie zwolniona przez rebeliantów w zamian za okup w wysokości od 1000 do 3000 dolarów.

Agencja ONZ stwierdziła również, że tysiące rebeliantów i ich rodzin oraz innych cywilów, przesiedlanych z terenów opanowanych przez armię syryjską w innych częściach Syrii, zamieszkało w domach kurdyjskich cywilów, którzy uciekli z Afrinu przed tureckim terrorem.

OHCHR wezwało Turcję do zapewnienia, by wszystkie grupy zbrojne na kontrolowanych przez nią terenach stosowały się do międzynarodowego prawa humanitarnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  4°C Wtorek
  rano
  wiecej »