Z telefonem do Maryi

Po raz pierwszy pątników idących w tym roku z Krakowa na Jasną Górę wesprze... aplikacja mobilna na telefon.

Narzędzie o nazwie "Bonafide", stworzone przez polskich przedsiębiorców z branży cyfrowej skupionych w Związku Cyfrowa Polska, łączy w sobie cechy interaktywnej mapy, komunikatora i portalu społecznościowego.

- Myślę, że aplikacja ułatwi tegorocznym pielgrzymom nie tylko nawigację po trasie i punktach żywieniowych czy noclegach, ale zaangażuje ich do aktywnego dzielenia się swoimi przemyśleniami z internautami - mówi ks. Jan Przybocki, koordynator Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Będzie to możliwe, ponieważ dzięki aplikacji każdy pielgrzym może prowadzić codzienną kronikę z pielgrzymki - oznaczać się na trasie, dodawać zdjęcia, komentarze, a także dłuższe opisy. Można też za jej pomocą znaleźć miejsca postojowe, żywieniowe, punkty medyczne czy noclegi, a także treści pieśni, rozważań czy czytań na dany dzień.

Program wesprze również organizatorów, którzy będą mogli na bieżąco i w ramach potrzeb aktualizować trasę pielgrzymki oraz wysyłać do pątników istotne komunikaty.

- Aplikacja i media społecznościowe mają za zadanie pomagać pielgrzymom w przeżywaniu rekolekcji w drodze. Ale, oczywiście, osobistego kontaktu z Panem Bogiem poprzez modlitwę i rozmowę z bliźnimi nic nie zastąpi - dodaje duchowny.

Narzędzie, którego nazwa z łaciny oznacza "w dobrej wierze", zgodnie z zamysłami twórców, ma pełnić rolę portalu społecznościowego dla wędrujących na Jasną Górę - zarówno tych idących, jak również osób wspierających pielgrzymki duchowo.

- Chcemy pokazać, że dziś nowoczesne technologie nie tylko ułatwiają nam codzienne życie i pomagają w prozaicznych rzeczach, jak choćby zrobienie zakupów czy dokonanie przelewu bankowego, ale także mogą być wykorzystywane w sprawach łączących i ważnych dla wielu ludzi, jak np. pielgrzymki - tłumaczy Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

W tym roku z aplikacji - poza pielgrzymami z Krakowa - skorzystają także pątnicy z Lublina, Kielc, Zamościa oraz uczestnicy warszawskiej pielgrzymki dla niepełnosprawnych. Docelowo aplikacja ma służyć pątnikom z całego kraju. Program jest dostępny na telefony z systemem Android i można go bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • mee...
  03.08.2018 18:08
  BÓG SWÓJ LUD ODNOWI: EZ 36,24—28


  24 Wezmę was spośród ludów,
  zgromadzę was ze wszystkich krajów
  i przywiodę z powrotem do waszej ziemi.
  25 Pokropię was czystą wodą,
  i staniecie się czyści.
  Obmyję was z wszelkiej nieczystości
  i z waszego bałwochwalstwa.
  26 Dam wam serce nowe
  i nowego ducha tchnę w wasze wnętrze.
  Wyjmę z was serce kamienne,
  i dam wam serce z ciała.
  27 Tchnę w was mojego Ducha
  i sprawię, że będziecie żyć według mych nakazów,
  Że będziecie przestrzegać przykazań
  i postępować zgodnie z nimi.
  28 Wtedy zamieszkacie w kraju,
  który dałem waszym przodkom,
  I będziecie moim ludem,
  Ja zaś będę Bogiem waszym.
 • Wwww
  03.08.2018 19:33
  Nie wesprze tylko przeszkodzi. Chociaż na pielgrzymce można by ten telefon zostawić...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  19°C Niedziela
  rano
  25°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  25°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »