Mimo, że kraj ten dość niechętnie otwiera się na inicjatywy pochodzące z zewnątrz, coraz większa liczba wiernych staje się czcicielami tego kultu, który znajduje wciąż szerszy oddźwięk we Francji. W wielu kościołach umieszczane są obrazy Jezusa Miłosiernego i czczone relikwie świętej siostry Faustyny. W bardzo wielu diecezjach i parafiach, dzisiejsza niedziela, druga po Wielkanocy, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia.
Warto zaznaczyć, że kult Miłosierdzia Bożego we Francji rozwinął się w dużej mierze dzięki inicjatywom Francuskiej Regii Miłosierdzia Bożego Pallotynów, której większość stanowią Polacy. Pallotyński ośrodek w Osny pod Paryżem jest miejscem, gdzie nieprzerwanie od 63 lat obchodzone jest święto Miłosierdzia Bożego. Od wielu lat gromadzi ono tysiące wiernych języka francuskiego. W ubiegłym roku przewodniczył mu arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois, który podkreślał, że miłosierdzie jest „źródłem naszej najgłębszej nadziei pozwalającej stanąć nie tylko wobec trudności życia, ale także wobec słabości i grzechu”.
W tym roku uroczystości w Osny sprawował nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura. W czasie dzisiejszych uroczystości, w sposób szczególny polecano Miłosierdziu Bożemu ofiary wczorajszej katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Na godzinę 10.00. zaplanowano Mszę św. Pro eligendo Romano Pontifice (o wybór papieża rzymskiego).
Czy nowy rząd w Berlinie ma pomysł na problem migracyjny, który Niemcy sami stworzyli?
Chcemy ustalić wszystkie ofiary tej dramatycznej nocy z 1945 r. i dokonać godnego pochówku.
To odwet za niedzielny atak Huti na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie.
"Pewne jest tylko to, że "wybrany zostanie mężczyzna i katolik".