Mimo, że kraj ten dość niechętnie otwiera się na inicjatywy pochodzące z zewnątrz, coraz większa liczba wiernych staje się czcicielami tego kultu, który znajduje wciąż szerszy oddźwięk we Francji. W wielu kościołach umieszczane są obrazy Jezusa Miłosiernego i czczone relikwie świętej siostry Faustyny. W bardzo wielu diecezjach i parafiach, dzisiejsza niedziela, druga po Wielkanocy, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia.
Warto zaznaczyć, że kult Miłosierdzia Bożego we Francji rozwinął się w dużej mierze dzięki inicjatywom Francuskiej Regii Miłosierdzia Bożego Pallotynów, której większość stanowią Polacy. Pallotyński ośrodek w Osny pod Paryżem jest miejscem, gdzie nieprzerwanie od 63 lat obchodzone jest święto Miłosierdzia Bożego. Od wielu lat gromadzi ono tysiące wiernych języka francuskiego. W ubiegłym roku przewodniczył mu arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois, który podkreślał, że miłosierdzie jest „źródłem naszej najgłębszej nadziei pozwalającej stanąć nie tylko wobec trudności życia, ale także wobec słabości i grzechu”.
W tym roku uroczystości w Osny sprawował nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura. W czasie dzisiejszych uroczystości, w sposób szczególny polecano Miłosierdziu Bożemu ofiary wczorajszej katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.