Gliński: Nie dałem ani grosza na film "Kler"

W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu "Kler" informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel - napisał we wtorek na Twitterze minister kultury Piotr Gliński.

W poniedziałek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał na Facebooku: "ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film <<Kler>>? Zwłaszcza, że tyle innym projektom odmówiono".

"W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu "Kler" informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel" - napisał we wtorek minister Gliński.

Jak poinformował minister, film "był finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - byłych dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu".

Isakowicz-Zaleski napisał, że "pytanie to kieruje też do prezydenta Jacka Majchrowskiego, bo pieniądze poszły także z kieszeni mieszkańców Krakowa".

Do swojego postu dołączył zrzut ekranu strony internetowej filmpolski.pl. Portal podaje, że film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy (Kraków).

«« | « | 1 | » | »»
 • Maria
  11.09.2018 22:41
  Nikt filmu jeszcze nie widział, a na kler w osobie zasłużonego księdza Isakowicza padł blady strach. Zwiastun pokazuje, że film piętnuje chciwość i pijaństwo wśród księży. Kogo zatem chce bronić ks.Isakowicz pijaków i chciwców ?
 • Czytelnik
  12.09.2018 00:07
  Smarzowski to jeden z najlepszych polskich reżyserów. Gliński odmawia dotacji i jeszcze się chwali. Ważne, że 500 mln dla artystokracji miał. Dla ojca Rydzyka też nie brakuje.
 • terenia
  12.09.2018 00:28
  film to zapewne gniot,ale prawicowe media swym hałasem robią mu niezłą reklamę i to za darmo!!!!!!!!!!przypomina mi to hałaśliwe krzyki odnośnie "ostatniego kuszenia chrystusa"."księdza".bądz też "klątwy"---do biletów trudno było się dopchac,,,,,,właściwie Smarzowski powinien wam podziękowac za darmową reklamę!!!!!!!!!!!!
 • jurek
  12.09.2018 09:01
  Politycy obecnie rządzący nie dość, że często podejmują kontrowersyjne decyzje (poprzestająę na takim określeniu) to jeszcze nie maja cywilnej odwagi wziąć za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jak dotacja była w 2017 roku przyznana to kto był ministrem wtedy? A tak w ogóle to że jeden ksiądz (a choćby nawet i byłby to biskup) zwrócił się z krytyka to zaraz minister (zapewne z tych "niezłomnych") w panice zaprzecza i przeprasza zamiast wyjaśnić jak powinna wyglądać rola państwowego mecenatu w finansowaniu różnych przedsięwzięc kulturalnych.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -3°C Poniedziałek
  noc
  -4°C Poniedziałek
  rano
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »