Piłkarze PGE VIVE Kielce wystąpią w koszulkach w zakrytymi reklamami Nord Stream 2

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce podczas sobotniego meczu Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem wystąpią w strojach z zakrytymi logotypami firm Nord Stream 2 i PGE SA. Kielecki klub poinformował, że powyższą decyzję podjęto w porozumieniu ze sponsorem drużyny.

Firma Nord Stream 2 została sponsorem rozgrywek Ligi Mistrzów. Ale kielecki klub, zgodnie z umową z PGE SA, nie może mieć na swoich koszulkach reklamy firmy konkurencyjnej wobec swojego sponsora tytularnego. Działacze VIVE podjęli decyzję, że w sobotnim wyjazdowym meczu rozgrywek EHF Velux Ligi Mistrzów z zespołem Telekom Veszprem piłkarze ręczni z Kielc wystąpią w strojach z zakrytymi logotypami firm Nord Stream 2 oraz PGE SA.

Kielecki klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że taka decyzja została podjęta w wyniku rozmów VIVE z firmą PGE SA.

Do sprawy odniósł się rzecznik PGE, Maciej Szczepaniuk, który napisał na Twitterze: „PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce”.

Również Orlen Wisła Płock podjęła decyzję, że podczas niedzielnego meczu ze szwajcarskim Wacker Thun wystąpi w strojach z zakrytym logotypem Nord Stream 2.

Prezes PKN Orlen Daniela Obajtek napisał na Twitterze, że w pełni rozumie trudną sytuację, w jakiej znalazł się przez PKN Orlen klub w związku ze sponsoringiem Ligi Mistrzów przez Nord Stream 2.

"Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej" - dodał.

Z kolei rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska powiedziała PAP, że „Sport powinien się kojarzyć wyłącznie z zasada <<fair play>>. Nie powinien być uwikłany w jakiekolwiek rozgrywki polityczne. Stąd stanowcza reakcja prezesa PKN Orlen pana Daniela Obajtka. Dodała, że PKN Orlen solidaryzuje się z decyzją klubu.

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
4°C Sobota
noc
5°C Sobota
rano
8°C Sobota
dzień
9°C Sobota
wieczór
wiecej »