Poprawa pogody?

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad północną Skandynawią i zachodnią Turcją. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże z centrami nad Atlantykiem i zachodnią Rosją. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie frontu okluzji. Napływa polarna morska masa powietrza, nad południową i wschodnią Polską cieplejsza, a nad północno-zachodnią chłodniejsza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, popołudniu i wieczorem na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północy kraju do 17 st. na południu i południowym wschodzie. W miejscowościach podgórskich nieco chłodniej, od 12 do 14 st. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. opady śniegu. Nad morzem możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 4 do 8 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, a w górach i nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, nad morzem możliwe także słabe burze. W górach powyżej 1500 m n.p.m. opady śniegu. Bez opadów jedynie w południowo-zachodniej części kraju. Temperatura maksymalna od 12 do 15 st. Wiatr początkowo umiarkowany, stopniowo od zachodu wzmagający się do dość silnego i porywistego, zachodni i południowo-zachodni. Najsilniejsze porywy nad morzem do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  11°C Piątek
  rano
  13°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  13°C Sobota
  noc
  wiecej »