Falę protestów w USA wywołało zarządzenie gubernator Arizony, Jan Brewer, wymierzone przeciwko imigrantom. Nowe przepisy pozwalają policji na zatrzymywanie osób podejrzanych o nielegalny pobyt na terytorium Stanów Zjednoczonych, nawet jeśli w żaden inny sposób nie naruszyły one prawa.
Oblicza się, że na terenie Arizony przebywa pół miliona imigrantów, przybyłych przeważnie z Meksyku, Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru.
Do protestów przyłączył się także Kościół katolicki w Ameryce Łacińskiej. Zdaniem salwadorskiego arcybiskupa José Luisa Escobara Alasa rozporządzenie jest głęboko niesprawiedliwe, traktując nielegalnych przybyszów jak przestępców. Tymczasem są wśród nich ludzie uczciwi i pracowici, którzy mają swoją godność – dodał arcybiskup San Salvador. Podobny protest wystosowała archidiecezja stolicy Meksyku. W wydanym z tej okazji komunikacie zaznaczono, że nowe przepisy godzą w prawa człowieka i dobre imię emigrantów. Przypomniano przy tym, że instytucjonalna wrogość USA wobec przybyszów z Południa narasta od lat przy bierności meksykańskich władz. Kościół apeluje zatem do polityków o podjęcie adekwatnych decyzji, które pozwoliłyby Meksykanom na rzeczywisty rozwój i godne życie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.