Mama i tata na tropie młodości

- Młody to nie ten, który ma… ileś lat, ale ten, kto ma serce, które nie boi się wyzwań - mówili Zofia i Adam Jaroszowie, para diecezjalna Domowego Kościoła, podczas spotkania małżonków w Ustroniu-Hermanicach.

Małżonkowie z bielsko-żywieckich kręgów Oazy Rodzin - Domowego Kościoła (wielu z dziećmi) - spotkali się w sobotę 20 października w dominikańskim kościele Matki Bożej Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach, na swoim diecezjalnym dniu wspólnoty.

Towarzyszyło mu hasło roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie: "Młodzi w Kościele" i temat: "Powołanie - moja codzienność".

- Młodość to otwartość na życie - witali wszystkich Zofia i Adam Jaroszowie, para diecezjalna Domowego Kościoła. Do powitań dołączyli także: moderator diecezjalny ks. Jacek Moskal i proboszcz hermanickiej parafii o. Cezary Jenta OP oraz Ilona i Adam Kuźnikowie - nowa para odpowiedzialna za rejon cieszyński DK.

Ks. Paweł Mielecki (L) i ks. Jacek Moskal podczas Eucharystii dla Domowego Kościoła w Hermanicach   Urszula Rogólska /Foto Gość Ks. Paweł Mielecki (L) i ks. Jacek Moskal podczas Eucharystii dla Domowego Kościoła w Hermanicach

Małżonkowie wysłuchali konferencji zaproszonego gościa - ks. Pawła Mieleckiego, następnie spotkali się w mniejszych grupach, adorowali Najświętszy Sakrament podczas Namiotu Spotkania, a zwieńczeniem dnia wspólnoty była Msza św. i Agapa - spotkanie przy stole.

Hermanickie spotkanie stało się okazją do podziękowań małżeństwom i księżom, którzy poprowadzili letnie rekolekcje dla Oazy Rodzin, a także przekazania posługi odpowiedzialnych za małżeńskie kręgi DK w trzech rejonach nowym parom.

W rejonie Bielsko-Biała 2 Agatę i Stanisława Majkowskich zastąpią Katarzyna i Jacek Czerwińscy, w rejonie cieszyńskim - Marię i Janusza Michałków - Ilona i Adam Kuźnikowie, a w rejonie Żywiec 2 - Marię i Mieczysława Gluzów - Edyta i Dariusz Michalec.

Pod koniec Mszy św. nowi odpowiedzialni otrzymali specjalne błogosławieństwo ks. Jacka Moskala oraz świece symbolizujące światło Chrystusa.

Małżonkowie dzielili się dobrymi doświadczeniami przekazu wiary w swoich rodzinach   Urszula Rogólska /Foto Gość Małżonkowie dzielili się dobrymi doświadczeniami przekazu wiary w swoich rodzinach

Podczas konferencji "Młodzi w Kościele", ks. P. Mielecki z archidiecezji krakowskiej, mówił małżonkom o tym, jak towarzyszyć młodym w drodze do świętości. Ks. Mielecki był odpowiedzialny za sekcję pastoralną podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Jest także m.in. diecezjalnym duszpasterzem małżonków ze wspólnoty Equipes Notre-Dame i… policjantów.

- Uśmiech, radość, nadzieja - bez nich nie sposób wychodzić do ludzi młodych - mówił duszpasterz, nawiązując do powstałego w archidiecezji krakowskiej pomysłu powołania rady młodych przy arcybiskupie.

Zaproszono do niej młodych z wielu środowisk, by powiedzieli, jak widzą swoją obecność w Kościele.

- Zwracali uwagę, że czują się manipulowani w swoich parafiach, wspólnotach, rodzinach; że się ich przeciąga z prawa na lewo; że dorośli próbują trochę wymazać swoje kompleksy, niedociągnięcia i trudności w życiu kościelnym, mówiąc młodym: "Przyjdźcie, zagrajcie, zaśpiewajcie, pokażcie się. Nie róbcie nam tego, żeby was nie było; co ludzie powiedzą jak was nie zobaczą" - opowiadał duszpasterz, dodając inne głosy młodych: o rywalizacji wspólnot już zaangażowanych w duszpasterstwo; o sytuacji w rodzinach - że nikt ich nie słucha.

Ale młodzi mówili też o rzeczach dla nich pozytywnych: przykładzie wiary rodziców, innych dorosłych.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Piątek
noc
23°C Piątek
rano
33°C Piątek
dzień
34°C Piątek
wieczór
wiecej »