Białe i czerwone peleryny na bytomskim rynku

Kilkuset mieszkańców Bytomia ubranych w białe i czerwone peleryny utworzyło w niedzielę narodową flagę na rynku tego miasta. Podobne obchody święta flagi zorganizowano trzeci raz - w 2008 r. flaga powstała z białych i czerwonych kartek, przed rokiem - z parasolek.

Plastikowe peleryny założyły, razem z kapturami, głównie dzieci i młodzież - mając przy tym sporo zabawy i poddając się chętnie komendom ustawiających flagę organizatorów. Wielu młodych ludzi pozwoliło sobie też pomalować w narodowe barwy twarze.

Flagę sfotografowali z góry fotoreporterzy i operatorzy telewizyjni - z kilkunastometrowego strażackiego podnośnika. Po utworzeniu i uwiecznieniu flagi na bytomskim rynku rozpoczął się miejski festyn.

"To jest dowód na to, że potrafimy świętować radośnie. (...) Mam nadzieję, że udowodnimy, że Polska to nie jest tylko puste słowo, że patriotyzm jest także aktualny w czasach pokoju" - mówił prezydent Bytomia Piotr Koj.

"Mam nadzieję, że to pokazywanie przywiązania i szacunku do barw biało-czerwonych będzie też z roku przekładało się z roku na rok na coraz większą liczbę flag w naszych oknach z okazji świąt państwowych" - dodał współorganizujący przedsięwzięcie poseł Jacek Brzezinka (PO).

Festynowi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu "Nasza Flaga". Mieszkańcy na rozdanych im ulotkach odpowiadali na pytania: od kiedy 2 maja obchodzi się w Polsce święto flagi, po raz który w Bytomiu układana jest w tym roku flaga oraz czego użyto do ułożenia flagi w ub. roku. Nagrodami były m.in. wycieczki do Parlamentu Europejskiego i Sejmu.

Bytomskie imprezy z okazji święta flagi zorganizowały bytomski samorząd i stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Peleryny ufundowali parlamentarzyści PO z regionu Jacek Brzezinka i Małgorzata Handzlik - na pelerynach nadrukowano m.in. adresy ich stron internetowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  13°C Sobota
  noc
  10°C Sobota
  rano
  12°C Sobota
  dzień
  12°C Sobota
  wieczór
  wiecej »