Idzie zima?

Jak informuje IMGW Europa południowa oraz częściowo zachodnia znajduje się pod wpływem rozległego niżu znad Morza Śródziemnego. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje wyż znad Skandynawii.

Polska na przeważającym obszarze jest na skraju tego wyżu, jedynie krańce południowo-zachodnie obejmuje niż znad Morza Śródziemnego. Zaznacza się rozmyta strefa frontu okluzji, która stopniowo odsuwa się na północ. Na północy zaznacza się jeszcze obecność masy arktycznej, stopniowo od południa napływa powietrze polarne. Wieczorem na krańcach południowych zaznaczy się rozmyta strefa frontu ciepłego. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie i będzie się wahać.

We wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie centralnym od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę po południu lokalne rozpogodzenia. Na północy i południu miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowych wieczorem lokalnie opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C na południowym wschodzie do 4°C nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach okresami słaby, a nad morzem okresami dość silny, ze wschodu. W zachodniej połowie kraju, na południu i w centrum wiatr porywisty.

W nocy z wtorku na środę na południu zachmurzenie duże, na zachodzie oraz w pasie centralnym duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na południu, krańcach zachodnich i wschodzie okresami opady śniegu, na południu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Ponad to na południu miejscami opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, tylko nad morzem około 1°C. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem również dość silny, wschodni. Poza południem w całym kraju okresami wiatr porywisty.

W środę zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, z większymi przejaśnieniami. Na południu miejscami słabe opady śniegu, a początkowo lokalnie również deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna na ogół 0°C do 2°C, tylko na Podhalu około -1°C, a nad morzem około 3°C, 4°C. Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
8°C Wtorek
rano
13°C Wtorek
dzień
14°C Wtorek
wieczór
12°C Środa
noc
wiecej »