Papież do członków stowarzysznia Misja Shahbaza Bhattiego.
Pragnę was zachęcić do kontynuowania waszego zaangażowania w duchu ewangelicznym, który łączy się zdecydowanie z łagodnością. Wtedy będziecie pomocni ofiarom fałszywych okarżeń i jednocześnie poprzez konkretne czyny będziecie podejmowali walkę z biedą oraz ze współczesnymi formami niewolnictwa – te słowa umocnienia Papież Franciszek skierował do członków stowarzyszenia Misja Shahbaza Bhaatiego.
Wspominając postać pakistańskiego ministra ds. mniejszości religijnych, wielkiego obrońcy odrzuconych i prześladowanych, zamordowanego w 2011 r., Franciszek zaznaczył, że jest on jak ziarno rzucone w glebę, które obumiera, aby przynieść owoce. Są to owoce dialogu, kompromisu, pojednania, siły, odwagi i łagodności. Dodał, że jednym z owoców prześladowania chrześcijan są także powstające grupy i stowarzyszenia, które budują mosty przezwyciężające różnice językowe, kulturowe, a nawet religijne.
Niech waszym znakiem będzie pokorna i odważna wiara w Jezusa
“Życzę wam, abyście podtrzymywani modlitwą i wyrazami solidarności wielu, mogli rozszerzać waszą działalność na wszystkie regiony Pakistanu, gdzie chrześcijanie oraz inne mniejszości są obecne i niestety także prześladowane. Stosuje sie wobec nich różne formy przemocy i nadużyć – mówił Ojciec Święty. - Oby waszym znakiem rozpoznawczym było zawsze to, co przyświecało świadectwu Shahbaza Bhatiego i tak wielu innym męczennikom naszych czasów, a mianowicie pokorna i odważna wiara w Jezusa Chrystusa oraz zdolność do dawania miłości tam, gdzie panuje nienawiść”.
"Operacja policyjna trwa. Nadal apelujemy do ludzi, aby unikali tego obszaru".
W latach 2015-2024 zlikwidowano ponad 800 nieekologicznych źródeł ogrzewania.
Papież zachęca, aby przeżywać Boże Narodzenie jako czas umiaru i konkretnej miłości bliźniego.
W tekstach liurgii mowa o radości z zapowiadanego przyjścia Chrystusa.
Upamiętnia wydarzenia z II w. p.n.e. - zwycięstwo Machabeuszy nad armią Antiocha IV.
Na liście uwolnionych więźniów jest m.in. laureat Pokojowej Nagrody Nobla Aleś Bialacki.