Papież dziękuje Polakom

Papież Franciszek pozdrowił w środę polską redakcję Radia Watykańskiego z okazji jej 80-lecia. W czasie audiencji generalnej podziękował polskiej sekcji za służbę na rzecz papieża i Kościoła.

Podczas spotkania z kilkoma tysiącami wiernych w Auli Pawła VI Franciszek zwracając się do obecnych na audiencji Polaków powiedział: "W sposób szczególny pozdrawiam redaktorów Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego, która w tych dniach obchodzi 80. rocznicę istnienia. Dziękuję wam za waszą służbę dla papieża i dla Kościoła".

Następnie przypomniał, że w niedzielę w Polsce będzie obchodzony XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

"Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łask czasu Adwentu" - dodał.

Papież rozpoczął nowy cykl katechez, który poświęcony jest modlitwie "Ojcze nasz". Zauważył, że Ewangelie przekazały żywe opisy Jezusa jako człowieka modlitwy.

"Jezus pomimo pilności swojej misji i naglącej potrzeby tak wielu ludzi, którzy go o coś proszą, odczuwa potrzebę odsunięcia się w samotność i modlitwy"- mówił Franciszek.

Podkreślił też, że wokół Jezusa gromadziły się niekiedy "oceaniczne" tłumy.

"On jednak uwolnił się z więzów; nie stał się zakładnikiem oczekiwań tych, którzy już go wybrali na przywódcę. Zagrożeniem dla liderów jest zbytnie przywiązanie do ludzi, brak dystansu. Jezus zdawał sobie z tego sprawę i nie stał się zakładnikiem ludu" - wyjaśnił Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  1°C Środa
  dzień
  wiecej »