Czarownica nie będzie już promować regionu świętokrzyskiego?

Zarząd województwa świętokrzyskiego rozważa zmianę charakterystycznego elementu, który obecnie promuje region tzn. czarownicy na miotle nawiązującej do Łysogór i Łysicy, które mogą być zastąpione symbolami związanymi z chrześcijaństwem np. opactwem na św. Krzyżu.

- Nasz region to bogactwo tradycji związanej z początkami chrześcijaństwa na ziemiach polskich, to św. Krzyż czy Wiślica, które mogą bardzo dobrze nas identyfikować, bardziej niż czarownica na miotle – mówi KAI Mariusz Gosek, członek zarządu województwa, nadzorujący pracę Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

- Nie rezygnujemy z legend i baśni, ale niech w takiej sferze one pozostaną, chodzi o zachowanie właściwych proporcji. Pieniądze, które były wydatkowane na promocję wydarzeń kojarzonych z czarownicą np. Sabat Czarownic, można rozłożyć na wiele wydarzeń w tym np. koncertów religijnych, promocji turystyki religijnej, wydarzeń kulturalnych promujących tradycje patriotyczne regionu - tłumaczy.

Być może konieczna będzie zmiana w strategii turystycznej województwa świętokrzyskiego. - Działania promocyjne nowego zarządu opieram na trzech filarach: tradycji, patriotyzmie i wierze. Niewątpliwym symbolem, który powinien być wiodący przy realizacji działań promocyjnych regionu jest Święty Krzyż. To miejsce, z którego wywodzą się nasze regionalne tradycje, w moim przekonaniu nie ma tu miejsca dla czarownicy - dodaje.

Mariusz Gosek zaznacza, że obecny symbol jest wpisany w oficjalną strategię promocyjną regionu, w związku z tym w najbliższym czasie podejmowane będą działania zmierzające do wprowadzenia zmian w tym dokumencie.

Wizerunek czarownicy widnieje m.in. w logo Regionalnej Organizacji Turystycznej, a także logotypie obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Czwartek
noc
17°C Czwartek
rano
23°C Czwartek
dzień
23°C Czwartek
wieczór
wiecej »