Reklama

Nad Polską utrzymuje się mroźne powietrze pochodzenia arktycznego

Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północna Rosja są w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko na północy i zachodzie zaznacza się płytka zatoka związana z niżem w rejonie Morza Barentsa. Nad Polską utrzymuje się mroźne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie zachodnia połowa kraju znajduje się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Reklama

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1012 hPa i będzie szybko spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu, na wybrzeżu, Pomorzu i Warmii także deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu i Warmii lokalnie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -7 st. na wschodzie do -3 st. w centrum i 4 st. na krańcach północno-zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat od -9 st. do -7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Przemieszczające się od północnego zachodu i zachodu do centrum kraju opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. W pasie od Pomorza i Warmii przez centrum po Dolny Śląsk i Opolszczyznę przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu. W Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -13 st. w rejonach podgórskich Karpat i -10 st. na wschodzie do -2 st. w centrum i 3 st. na północnym zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach na wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i Pomorzu głównie opady deszczu, na Pomorzu Zachodnim okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 12 mm. W obszarze od Mazur przez centrum kraju po Górny Śląsk i Małopolskę opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na wschodzie i w górach opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, a na wschodzie miejscami o 7 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. na wschodzie do 2 st. w centrum i 6 st. na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu pod koniec dnia do 80 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h. Na wschodzie i południu wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -4 st. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i okresami opady śniegu, nad ranem deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna około -4 st. wystąpi początkowo, potem stopniowy wzrost. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże i opady śniegu, okresami deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr umiarkowany, w porywach 55 km/h, południowo-zachodni. Przejściowo wiatr może powodować zawieje śnieżne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
8°C Czwartek
dzień
8°C Czwartek
wieczór
6°C Piątek
noc
4°C Piątek
rano
wiecej »

Reklama