Asia Bibi ostatecznie uwolniona

Asia Bibi, chrześcijanka skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo wobec islamu, a po ośmiu latach w celi śmierci uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu, została dziś definitywnie oczyszczona z wszelkich zarzutów i uwolniona. Decyzję w tej sprawie raz jeszcze podjął Sąd Najwyższy. Kobieta prawdopodobnie w ciągu najbliższych godzin opuści Pakistan. Nie wyrzekła się Chrystusa, choć mogło to zakończyć jej prześladowanie.

Pierwsza decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Asii Bibi wzbudziła protesty uliczne. Żądni krwi islamiści chodzili po domach, by znaleźć członków jej rodziny. Dwie córki Asii Bibi udały się do Kanady. Z kraju uciekł też (ale powrócił na dzisiejsze posiedzenie Sądu Najwyższego) adwokat kobiety Saiful Malook.

Cała historia rozpoczęła się w 2010 r. Żona i matka pięciorga dzieci, podczas rozmowy przy studni namawiana przez muzułmanki do przejścia na islam, spytała je: „Co dla was uczynił Mahomet?” i dodała: „Dla mnie Jezus umarł na krzyżu”. Zostało to uznane za bluźnierstwo. Została aresztowana. Jak powiedział jej mąż, była wielokrotnie bita i gwałcona w więzieniu. Spędziła tam w sumie ponad 9 lat. Podupadła na zdrowiu. Została skazana na śmierć. Ale nie wyrzekła się Chrystusa, choć mogło to zakończyć jej prześladowanie. Społeczność międzynarodowa upominała się żywo o jej wolność i życie. Władze pakistańskie zapewne zdawały sobie sprawę z tego, ile  tracą  w oczach świata, ale podlegały też dużej presji ze strony radykalnych mas muzułmańskich. Rozpatrywanie odwołań trwało niemal w nieskończoność. W końcu w październiku zeszłego roku Sąd Najwyższy uniewinnił Asię. Kobieta nie mogła jednak opuścić Pakistanu do czasu rozpatrzenia ostatniego skierowanego przeciwko niej wniosku. Dziś został on odrzucony, a wyrok uniewinniający - podtrzymany. Asia Bibi prawdopodobnie dołączy wkrótce do rodziny w Kanadzie. Asia Bibi ostatecznie uwolniona   Zasoby internetu Asia Bibi jest mężatką i matką 5 dzieci

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASIA BIBI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Łodzianka
  29.01.2019 22:23
  Pan Bóg okazał wielką miłość podtrzymując Asię i Jej Rodzinę przez ten niewyobrażalnie trudny czas i oby Jego łaska doprowadziła do szczęśliwego zakończenia.
  Jednak nie wolno nam zapominać, że wiele naszych Sióstr i Braci nadal potrzebuje Bożej pomocy i naszej modlitwy. Nie wolno nam zaprzestać proszenia Pana Boga o podtrzymanie ich na duchu. To my musimy trwać z nimi na modlitwie, a żyjąc w komfortowych warunkach i mając możliwość wyznawania naszej wiary bez żadnych przeszkód zbyt łatwo zapominamy o tych, którzy przeżywają to samo co Asia. My nie mamy jak im pomóc, ale możemy ubłagać Ducha Świętego by dał im odczuć Swoją obecność i wspierał ich w wytrwaniu.
 • TOM
  30.01.2019 18:46
  Tylko jednego jestem ciekaw, czy w takim kanale tvn24 czy TOK FM w ogóle mówi się o takich sprawach, jak uwolnienie Asii Bibi, czy tylko gada się o złych katolikach i prześladowanych gejach w Polsce?
 • Johnny
  30.01.2019 20:56
  "Nie wyrzekła się Chrystusa, choć mogło to zakończyć jej prześladowanie." Żaden katolik nie może wyrzec się Boga, w którego wierzy. Traci życie wieczne
 • janusz
  01.02.2019 20:25
  BARDZO przykre, że Watykan nie udzielił jej azylu. Chociaż można zrozumieć , w czy był problem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  18°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »