Prognoza pogody na 3 i 4 maja

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie nad Morzem Czarnym, wschodnia Rosja i wschodnia część basenu Morza Śródziemnego są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu znad Finlandii, w strefie wolno przemieszczającego się na południe, falującego frontu chłodnego. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na południowym wschodzie utrzyma się zasięg masy cieplejszej, polarnej morskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu, w Karpatach oraz na Pomorzu lokalne burze. Na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim lokalnie wysokość opadu do 20 mm; wysoko w Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Na Pomorzu możliwe ponadto opady krupy śnieżnej bądź małego gradu. Temperatura maksymalna od 8 st. miejscami na północy do 18 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. Okresami wiatr porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza nad morzem, na Warmii, Mazurach, Podlasiu, na zachodzie oraz Pogórzu Karpackim i na Zamojszczyźnie przelotne opady deszczu. Na Pomorzu lokalnie przelotne opady deszczu ze śniegiem, nad morzem możliwe burze. Temperatura minimalna od 1 st. na północy do 7 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i tam też porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W sobotę zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu całkowite. Opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na Wybrzeżu i północnej części Pomorza przejściowo przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz burze z opadem małego gradu lub krupy śnieżnej. W Małopolsce i Podkarpaciu opady okresami o natężeniu umiarkowanym i wysokości do 15 mm, na Pogórzu Karpackim do 20 mm; w Tatrach opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura maksymalna od 8 st. nad morzem i na Podhalu do 14 st. na Lubelszczyźnie. Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Nad morzem w czasie opadów przelotnych i burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
7°C Piątek
rano
9°C Piątek
dzień
10°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
wiecej »