Ludzkość cierpi z powodu szerzenia się humanizmu wykluczającego Boga. Kiedy pojawiają się nowe problemy, potrzebuje ona światła Ewangelii, która się nie zmienia – powiedział Benedykt XVI do przybyłych z całego świata krajowych dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych. Kończą dziś oni swe doroczne spotkanie, trwające od 17 maja.
„Głoszenie Ewangelii to bezcenna przysługa, jaką Kościół może oddać całej ludzkości kroczącej drogą historii – stwierdził Papież. – Misja przepowiadania Dobrej Nowiny wszystkim narodom jest krytycznym osądem globalnych przekształceń, które w istotny sposób zmieniają kulturę ludzkości. Głoszenie Ewangelii to wezwanie do wolności dzieci Bożych, aby budować społeczeństwo bardziej sprawiedliwe i solidarne. Dla tego, kto uczestniczy w misji Chrystusa, nieuniknione są udręki, przeciwieństwa i cierpienia, bo napotyka opory i moce tego świata. Misja ad gentes wymaga od Kościoła i misjonarzy, by zaakceptowali konsekwencje swej posługi: ewangeliczne ubóstwo, które daje wolność śmiałego, odważnego głoszenia Ewangelii, niestosowanie przemocy, odpowiadając na zło dobrem, gotowość do oddania życia dla imienia Chrystusa i z miłości do ludzi”.
Papież zwrócił uwagę, że zgodnie z nauczaniem św. Pawła właśnie znoszone prześladowania dowodzą autentyczności naszej apostolskiej misji. Wyraził ponadto wdzięczność Papieskim Dziełom Misyjnym za pomoc niesioną misjonarzom i misjom, jak też za formację dla duchownych i świeckich z różnych krajów w kolegiach Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.