Dobroczyńcy roku nagrodzeni

Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" jest największym programem promującym dobroczynność i społeczne zaangażowanie firm w Polsce. Jego celem jest nagradzanie dobroczynności przedsiębiorców, popularyzowanie skutecznych form współpracy organizacji społecznych z firmami, akcji i programów charytatywnych, wolontariatu, aktywności obywatelskiej społeczeństwa.

Do nagrody nominowane były małe, średnie i duże firmy, działające na rzecz rozwoju kultury, pomocy najuboższym, rozwoju edukacyjnego młodzieży oraz wspierające finansowe organizacje pozarządowe.

Nagrody wręczono w czterech kategoriach.

W kategorii "Współpraca firmy z organizacją pozarządową. Firma duża" nagrodę otrzymała BP Europa SE, która wspiera finansowo stowarzyszenie WIOSNA. - "Tu nie chodzi o pieniądze, tu chodzi o przyjaźń. Natrafiliśmy na bardzo unikatowe podejście ze strony biznesu. Nikt się nas nie czepiał, jak wydajemy pieniądze. Stworzyliśmy bardzo zgrany duet. Jak był kryzys finansowy, to sami pracownicy BP nam pomagali. Brali na siebie bardzo dużo zadań. Oni nie muszą, oni chcą to robić" - mówił na gali prezes zarządu organizacji pożytku publicznego, stowarzyszenia WIOSNA, ksiądz Jacek Stryczek.

W kategorii "Współpraca firmy z organizacją pozarządową. Firma mała/średnia" nagrodę otrzymała firma Meblik Sp, z o.o. Nominowana przez fundację Polska Akcja Humanitarna, której Meblik sfinansował zbudowanie dwóch studni w Sudanie. "Nie czyniliśmy naszej współpracy z myślą o nagrodzie. Dwa lata temu nasza firma zaczęła bardzo szybko się rozwijać. Tak więc szukaliśmy inicjatywy, którą możemy wspomóc. Udało się i jesteśmy z tego dumni." - mówił w środowy wieczór Stanisław Gierszewski z firmy Meblik.

Nagrodę w kategorii "Lokalny wymiar społecznego zaangażowania firmy" otrzymał tworzący jednoosobową firmę PieM Projekt, Paweł Matura - Zielonka za wspieranie amatorskiego ruchu artystycznego i lokalnych inicjatyw. "Nasza firma jest skupiona na działalności artystycznej. Ja sam zaczynałem od tego, że działałem w amatorskim ruchu. Więc jak pojawiła się firma, to stwierdziłem, że w każdą działalność charytatywną będę wchodził. To wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne. Bo to jest nagroda na całą Polskę i zostaliśmy dostrzeżeni wśród tego wielkiego tłumu. Dalej będziemy działać i pomagać" - mówił prezes i jednocześnie założyciel PieM Projekt, Paweł Matura - Zielonka.

W kategorii "Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy" nagrodę otrzymał Bank Citi Handlowy. "Dla nas ta nagroda jest momentem podsumowań naszego funkcjonowania. Każde działanie jest dla nas strategiczne. Pomagamy zarówno młodzieży jak i wielkim biznesmenom i ekonomistom" - mówił Krzysztof Kaczmar dyrektor fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym.

Trzynastą galę rozdania nagród poprowadził Roman Czejarek, a koniec uroczystości uświetniła swym występem Mika Urbaniak. Kolejna edycja już za rok.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
29°C Wtorek
noc
22°C Wtorek
rano
27°C Wtorek
dzień
28°C Wtorek
wieczór
wiecej »