Sejmik podkarpacki przeciw LGBT

Stanowisko Sejmiku jest odpowiedzią na prośby rodziców, którzy obawiają się wprowadzenia do szkół zideologizowanej edukacji seksualnej.

Dziś (27.5.2019)  podczas VIII sesji Sejmiku Podkarpackiego przyjęto uchwałę w sprawie „stanowiska Sejmiku Woj. Podkarpackiego wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT" . Projekt stosownej uchwały odczytał Jacek Kotula – radny Sejmiku . 

Samorządowcy , mając na uwadze dobro polskich i podkarpackich rodzin , zobowiązali się „ stanąć w obronie podkarpackich szkół i systemu oświaty przed próbami narzucania szkodliwych i demoralizujących standardów mających negatywny wpływ na  prawidłowy rozwój psychiczny dzieci i młodzieży". Radni Sejmiku „nie zgadzają się na jakiekolwiek próby ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia na każdym jego etapie". 

W uchwale czytamy, że podkarpaccy samorządowcy „protestują wobec nachalnego propagowania inicjatyw i treści przez ruchy LGBT i wzywają o wycofanie ich z politycznego dyskursu".

Stanowisko Sejmiku jest odpowiedzią na prośby rodziców , aby zrobić wszystko, by do szkół nie weszli gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia.  Radni zwracali uwagę na chęć obrony uczniów i rodzin przed niszcząca ideologią LGBT.  Zgodnie z polską konstytucją  podkreślano rolę rodziców i ich prawo do wychowania dzieci w zgodzie z ich przekonaniami. 

Za uchwałą głosowało 17 radnych, 3 było przeciwnych a 1 wstrzymał się.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • pstro
  27.05.2019 19:52
  Odcedziwszy komara można z czystym sumieniem połykać wielbłąda, a wyborcy w całym kraju będą zachwyceni (zdaje się, że GN również). Sejmik podkarpacki składa się niemal wyłącznie z prawych i sprawiedliwych. Wyborcom ani wybrańcom najwyraźniej nie zależy na ochronie nienarodzonych. Gdzie podziało się 1050 lat naszego chrześcijaństwa? Dobił je do reszty sojusz ołtarza z tronem?
 • Ynkao
  27.05.2019 21:24
  No proszę, a kto wybrał tę czwórkę? Jakie było oczekiwanie? Czy to jest troska o dobro obywatela,gminy,miasta?Złożyć wotum nieufności.Pozdrawiam
 • md
  28.05.2019 07:07
  Cóż, a czy "przeciwnicy" chcą jakiejkolwiek edukacji seksualnej w szkołach? Bo coś mi się zdaje, że najlepiej "żeby było jak było" czyli sami dzieci nie wyedukują (bo się wstydzą) a innym nie pozwolą, bo to "be". Skończy się tak jak w poprzednich pokoleniach czyli na wiedzy zdobywanej "na podwórkach". Problem w tym, że to nie te czasy i dostęp do darmowych treści pornograficznych jest prostszy niż kupienie drożdżówki w cukierni i to własnie na tych treściach będą wyrastać dzisiejsze dzieci. Żeby potem tylko nie było płaczu. No i nie widzę jeszcze wpisów o tym jak to LGBT chce uczyć przedszkolaków masturbacji - ktoś zaspał, czy może wreszcie doczytał o co tak naprawdę chodziło?
 • gosc
  28.05.2019 08:59
  Na sztandarze wypisane są te chore dążenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Trzeba pamiętać, że seksualizacja dzieci jest pedofilią.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Niedziela
  noc
  17°C Niedziela
  rano
  24°C Niedziela
  dzień
  24°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »