Ponad 20 tys. dolnoślązaków, trzy miasta: Wrocław, Świdnica, Henryków, goście m.in. z Indii, Pakistanu, Włoch, Ukrainy i Białorusi, 17 koncertów, 7 paneli dyskusyjnych, 6 wykładów, Strefa Full Miłosierdzia - możliwość spowiedzi u biskupów, interesujące miejsca do zwiedzania, jarmark z żywnością klasztorną
Za nami druga, niezwykle bogata i ciekawa edycja Nocy Kościołów zorganizowana przez Radio Rodzina, Rozgłośnię Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej, we współpracy z PSE „Polest” i Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Noce kościołów zainaugurował mszą św. abp Marian Gołębiewski Metropolita Wrocławski w Bazylice Garnizonowej św. Elżbiety. Po mszy Wrocławianie mogli wysłuchać wystąpienia lidera białoruskiej opozycji Aleksandra Milinkiewicza, który porównywał Polskę czasów komunistycznych z dzisiejszą Białorusią i prosił Polaków o wsparcie w drodze do demokracji i wolności. Uczestnicy wieczoru w Bazylice mogli również wysłuchać koncertu symfonicznego „Stworzenie świata” Josepha Haydna w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej i Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium.
Ogromną popularnością cieszyło się zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych: Mauzoleum Piastów Śląskich, najstarszego kościoła we Wrocławiu - św. Idziego, krypt w kościele św. Macieja, a w Katedrze Kościoła Grekokatolickiego romańskiej krypty Henryka Pobożnego. Nie odstraszały długie kolejki: – To dla nas wspaniała okazja, by zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, więc czekamy cierpliwie – mówiła pani Anna Potocka, która na Noce Kościołów przyszła wraz z mężem.
Prof. Rocco Buttiglione w parafii pw. św. Karola Boromeuszka wygłosił wykład o chrystianofobii w Europie, a bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego opowiadał, w kościele NMP na Piasku,
o Kresach Wschodnich. Do Wrocławia przybył także chór Głos Duszy z parafii sw. Heleny i św. Szymona z Mińska na Białorusi.
O prześladowaniu chrześcijan w XXI wieku oraz trudnej sytuacji Kościoła chrześcijańskiego w Pakistanie mówił w kościele św. Krzyża bp Joseph Coutts z Pakistanu. Wspólnie z bpem Edwardem Janiakiem otworzył wystawę „Prześladowanie chrześcijan”. Wystawa przez całe lato udostępniona będzie dla zwiedzających.
W ramach Nocy Kościołów na dziedzińcu Angelusa Silesiusa bp Moses Prakasam z Indii poprowadził koncert połączony z licytacją i kwestą na rzecz sierocińca w Indiach. Bp Moses mówił o trudnej sytuacji sierot w Indiach, które bez wsparcia finansowego nie mają szans na edukację czy start w lepsze życie.
O Kościele i wolnym rynku, ekonomii i etyce, dyskutowali podczas panelu Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Tomasz Cukiernik z Instytutu Globalizacji oraz red. Stanisław Michalkiewicz. Po dyskusji można było posłuchać koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, m.in. etiudy b-moll K. Szymanowskiego.
W piątkową noc w Kościele Uniwersyteckim Imienia Jezus na pl. Uniwersyteckim odbył się panel dyskusyjny pt. „Prawda i kłamstwo o inkwizycji”. Po dyskusji zagrał swój recital Krzysztof Jakowicz - wybitny polski skrzypek.
Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość zajrzenia”od kuchni” do klasztoru – noc otwartych drzwi dla odwiedzających była w klasztorze Sióstr Marianek. – Zawsze interesowało mnie, jak zakon wygląda od środka, jak żyją siostry. Teraz mogłem się przekonać – mówił podczas zwiedzania pan Piotr Pręgowski.
W tegoroczne Noce Kościołów włączył się, i to z olbrzymim sukcesem, także Henryków. Było nocne zwiedzanie cysterskiego kościoła, klasztoru, pustelni kard. Gulbinowicza, a w słoneczną niedzielę 27 czerwca, oprócz zwiedzania, liczne koncerty. Na henrykowskiej scenie zagrali Trubadurzy, a w Sali Purpurowej Opactwa odbył się panel dyskusyjny o tajemnicach klasztoru w Henrykowie. Klasztor Księgi Henrykowskiej przyciągnął tysiące turystów, którzy rodzinnie spędzili niedzielne popołudnie.
Patronat nad Nocami Kościołów objęli m.in. : abp Marian Gołębiewski, bp Ignacy Dec, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i minister Bogdan Zdrojewski.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.