Reklama

61. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

61. Tydzień Ewangelizacyjny rozpoczął się w sobotę po południu w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Impreza, organizowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, jest jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w kraju. Potrwa do 11 lipca.

Reklama

Mottem tegorocznej edycji jest zawołanie "Życie jest dla ludzi".

Bożena Giemza z organizującego TE Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (CME) wyjaśniła, że program Tygodnia będzie próbą odpowiedzi na pytanie - jak żyć świadomie, z refleksją i czuć się spełnionym. Pomagać w tym będą wykładowcy: ksiądz Jan Kurko z Górnego Śląska i Stuart Mc Alister ze Szkocji.

Zdaniem Pawła Gumperta, koordynatora kampanii ewangelizacyjnych CME hasło ma skłonić chrześcijan do refleksji nad własnym życiem. "Życie to dar, którego nie wolno marnować. Człowiek często biernie pozwala, by czas przeciekał mu przez palce, albo przeciwnie, zatraca się w wirze codzienności, powszednich trosk oraz egoistycznych ambicji. Gonimy wczorajszy dzień ze świadomością, że nie da się go złapać. Staramy się jak najlepiej wykonać nasze zadania, wiedząc, że zawsze można to zrobić lepiej. Kładziemy się spać, myśląc o rzeczach, które zawaliliśmy. Żyjemy tak szybko, że nie mamy czasu wsiąść do pociągu zwanego życiem" - powiedział.

Wykłady odbywają się w olbrzymim namiocie, który stał się już symbolem imprezy. Każdorazowo może pomieścić około 2,5 tysiąca uczestników. W Tygodniu uczestniczy około 3 tysięcy osób; są to przede wszystkim młodzi luteranie, ale także członkowie innych Kościołów chrześcijańskich.

Poza wykładami młodzież będzie uczestniczyć w seminariach, warsztatach twórczych i koncertach. Wystąpią między innymi Jagodziński Trio, New Day, Maleo Reggae Rockers, Royal Rap, Tomek Żółtko, Jarmuła Band oraz Beata Bednarz.

W internecie (www.cme.org.pl/index.php?D=389) można na żywo słuchać wykładów, ewangelizacji, muzyki, rozmów z gośćmi i uczestnikami TE.

W Polsce mieszka ponad 80 tysięcy luteran, z czego blisko połowa na Śląsku Cieszyńskim. Pierwsze trendy reformacyjne dotarły tam wkrótce po wystąpieniu w 1517 roku Marcina Lutra. W 1547 roku ówczesny książę cieszyński Wacław III Adam po raz pierwszy zezwolił na objęcie przez ewangelickiego kapłana wolnej parafii w Puńcowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
4°C Niedziela
dzień
5°C Niedziela
wieczór
4°C Poniedziałek
noc
2°C Poniedziałek
rano
wiecej »

Reklama