Półmetek akcji „Gościa”: Otaczamy księży

Prawie 2500 świeckich odpowiedziało konkretnemu kapłanowi na prośbę o modlitwę. Na tym akcja się nie kończy!

Półmetek akcji „Gościa”: Otaczamy księży   W każdej chwili można dołączyć do akcji

Jeśli czytasz te słowa, a jeszcze nie kliknąłeś w czerwony przycisk „Biorę udział” (zobacz tutaj), to stało się tak z jednego z trzech powodów.

Pierwszy: Dotąd nie słyszałeś o akcji „Jesteście otoczeni” (kliknij w link, to usłyszysz). Drugi: O akcji co prawda słyszałeś, ale nie dołączyłeś z obawy, że nie wytrwasz przez miesiąc w codziennej modlitwie za wybranego księdza, że Cię przerośnie taka miesięczna deklaracja. Odwagi! I więcej wiary w moc Ducha Świętego (jeszcze raz zapraszamy do październikowego zwarcia modlitewnych szeregów. WEŹ UDZIAŁ). Wreszcie powód trzeci: Dowiedziałeś się, chciałeś nawet dołączyć, lecz pomyślałeś, że już na to za późno. NA TO nigdy nie jest za późno! Księża (o modlitwę poprosiło ponad 500 księży!) potrzebują tego wsparcia. Zapraszamy, WEŹ UDZIAŁ.

I jeszcze słowo do wszystkich, którzy otaczają modlitewnie wybranych kapłanów. Jest nasz już (na tę chwilę) 2476! Do redakcji dochodzą sygnały wielkiej wdzięczności od księży, w których intencjach prosicie. Tu cytat: „Jesteście bogactwem Kościoła”. A teraz... pełna mobilizacja przed drugą połową akcji. Pamiętajmy codziennie o księdzu, którego wylosowaliśmy.

„Chciałbym, aby to była taka modlitwa, która dotknie moich mar” – mówi w nagraniu poniżej ks. Janusz Badura. „Bo chcę na nowo ożyć. Bo chcę na nowo chodzić. Ale chcę chodzić w Duchu Świętym”.

Gość Niedzielny W październiku „jesteście otoczeni” – modlitwa w intencji księży

Dokładnie 41 lat temu, 16 października 1978 r. konklawe wybrało na papieża w ósmym głosowaniu kardynała Karola Wojtyłę. Metropolita krakowski w chwili wyboru odczuł w sercu pytanie, jakie skierował Jezus do Piotra: „Miłujesz Mnie, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”. Wyznał to ćwierć wieku później, w trakcie jubileuszowej homilii. Dodał wtedy jeszcze: „Każdego dnia odbywa się w mym sercu ten dialog”.

Do akcji „Jesteście otoczeni” włączyli się kapłani z całej Polski, a także duszpasterze z zagranicy. Wśród zgłaszanych intencji mnóstwo było próśb o wytrwałość, wierność w powołaniu. O powtarzanie „tak” w codziennych dialogu z Jezusem. Kapłani, pamiętamy o Was.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
15°C Środa
dzień
16°C Środa
wieczór
12°C Czwartek
noc
9°C Czwartek
rano
wiecej »