Jaka pogoda na długi weekend?

Przez cały długi weekend 8-11 listopada pogodę będą kształtowały niże, ale nie we wszystkie dni będzie pochmurno i deszczowo - poinformował w czwartek wieczorem IMGW. W piątek, sobotę i niedzielę popada, natomiast w poniedziałek powinno się rozpogodzić.

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek Polska znajdzie się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i Zatoką Genueńską. Poranek miejscami będzie mglisty - zwłaszcza we wschodniej połowie kraju - i mgły będą jeszcze gęste. W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale miejscami będzie się zmniejszało do umiarkowanego. Słabe opady deszczu mogą się pojawić pod koniec dnia na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 8 st. na północy i w dolinach górskich do 13 st. na południu. Wiatr początkowo słaby, później będzie się wzmagał do umiarkowanego i lokalnie porywistego, z południowego wschodu.

W sobotę nad Polskę nasunie się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Miejscami - zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim - może padać przez większą część dnia. Chwilami zaś także w centrum. Im dalej na wschód, tym mniej prawdopodobny deszcz, a bardziej - chwile ze słońcem. Najchłodniej będzie tam, gdzie będą chmury i deszcz, a najcieplej tam, gdzie będzie sucho i najpogodniej - od 8 st. na zachodzie i Pomorzu do 13-14 st. w centrum i nawet 17 st. na południowym wschodzie. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni.

W niedzielę deszcz przeniesie się do województw wschodnich i południowowschodnich. Chwilami może tam popadać nieco mocniej. Nad pozostałą częścią kraju - z wyjątkiem wybrzeża - opadów raczej nie będzie, a na zachodzie się nawet rozpogodzi. Stopniowo się jednak ochłodzi: maksymalna temperatura w przeważającej części Polski wyniesie 7-10 st. Osłabnie już na ogół wiatr, a miejscami - głównie na wschodzie i wybrzeżu - będzie umiarkowany, zachodni i północny

W Święto Niepodległości nad Polską rozbuduje się słaby wyż, co oznacza, że pogoda powinna się poprawić. Będzie przeważnie sucho, deszczu możliwy początkowo na krańcach wschodnich i na wybrzeżu. Dzień ma być pogodniejszy w znacznej części kraju. Temperatura wyniesie od 7 st. na północy do 11 st. na południu. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, WARUNKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
15°C Wtorek
dzień
16°C Wtorek
wieczór
14°C Środa
noc
11°C Środa
rano
wiecej »