Módlcie się i pokutujcie za waszych pasterzy

„Dzięki nieustannej modlitwie w swym klasztorze Benedykt XVI dodaje nam sił. Ta modlitwa jest najpiękniejszą encykliką, jaką mógł przekazać dziś Kościołowi, który musi nauczyć się modlić” – uważa kard. Robert Sarah. Jego zdaniem to właśnie modlitwa jest głównym remedium na kryzys współczesnego Kościoła. „Jeśli myślicie, że wasi kapłani i biskupi nie są święci, to bądźcie święci dla nich! Pokutujcie i pośćcie za ich wady” – mówił prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego podczas spotkania z katolikami w Mediolanie.

Afrykański purpurat przypomniał, że to modlitwa, a nie zniesienie celibatu jest również podstawową odpowiedzią na brak powołań. Jezus przewidział taką sytuację i nie powiedział: musicie się jakoś przeorganizować, ale powiedział „módlcie się!”. Zdaniem kard. Saraha zniesienie celibatu wyrządziłoby w Kościele wielkie szkody.

Zachęcając wiernych do modlitwy, kard. Sarah zapewnił, że w ten sposób zdołają się obronić przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat. Przeżywany przez niego kryzys ma różne przejawy, ale jego podstawową przyczyną jest odrzucenie Boga, zamknięcie Go w swoistym areszcie domowym. Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferiańską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła. Kard. Sarah ujawnił, że on sam musiał zająć się sprawą kobiety, która po zmianie płci została przyjęta do seminarium. „Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu” – powiedział prefekt watykańskiej kongregacji.

Afrykański kardynał zaznaczył, że mówiąc o współczesnym świecie musimy pamiętać, że to my doprowadziliśmy do jego dechrystianizacji. „Boli mnie, kiedy widzę, jak wielu biskupów zaprzedaje nauczanie Kościoła i tworzy podziały wśród wierzących” – mówił w Mediolanie kard. Sarah.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • teofanes
  13.11.2019 11:09
  Bogu niech będą dzięki za posługę Księdza Kardynała Saraha. Jakże są teraz potrzebni w Kościele tacy ludzie jak on. Jak to dobrze, że w czasach zamętu są jeszcze tacy ludzie w Watykanie jak Kardynał Sarah.
 • CSOG
  14.11.2019 14:17
  Ból.
  Boli mnie, kiedy widzę, jak wielu biskupów zaprzedaje nauczanie Kościoła i tworzy podziały wśród wierzących” – mówił w Mediolanie kard. Sarah.
  I byłby to zapewne ból do zniesienia, gdyby nie fakt, że współodczuwających ów rodzaj bólu jest, zdaje się, dużo więcej i wciąż przybywa. I nie uśmierzają owego bólu głosy wygłaszających dementi, opierającego się na założeniu, iż mamy przecież wielkie zapewnienie, że bramy piekielne go nie przemogą. Głosy wzywających do przeczekania również nie znieczulają. Napór trwa, drzwi trzeszczą. Z jednej strony ci którzy już są opatrywani, z drugiej ci którzy dobijają się chociażby o receptę na ból. Media zarówno lokalne jak i te o szerszym zasięgu donoszą, że szpitale przepełnione osobami współodczuwającymi z kardynałem Sarah przepełniający ból, nie są w stanie przyjmować kolejnych pacjentów, których wciąż przybywa. Módlmy się. To jedyne co możemy. I zdaje się jedyne skuteczne lekarstwo na ten ból. Módlmy się tym goręcej im lepiej rozumiemy, że ból nie jest przyczyną tylko objawem.
  „współczesny totalitaryzm relatywizmu; […]ideologia gender, która jest lucyferiańską odmową przyjęcia od Boga swej natury” - Czy kardynał, używający wciąż jeszcze dla wielu zrozumiałego języka tradycyjnie pojmowanych pojęć będzie w stanie znaleźć siłę przebicia dla swoich ideałów? Chciałbym. Módlmy się więc. Najlepiej słowami Archanioła który według tradycji najskuteczniej walczył ze złem: ” Któż jak Bóg!”
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
5°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
8°C Wtorek
dzień
8°C Wtorek
wieczór
wiecej »