Termin pierwszego czytania projektu "Zatrzymaj aborcję" nie został jeszcze wyznaczony

Nie wiadomo na razie, kiedy projekt "Zatrzymaj aborcję" będzie omawiany w Sejmie. Termin pierwszego czytania nie został jeszcze wyznaczony - poinformowano KAI w Centrum Informacyjnym Sejmu. Czekając na to rozstrzygnięcie, Lewica zapowiada powrót do proaborcyjnych czarnych protestów, działacze pro-life z kolei zachęcają do nagłaśniania wśród posłów poparcia dla obywatelskiego projektu.

Obrońcy życia nienarodzonych dzieci skupieni wokół Fundacji Życie i Rodzina zachęcają swoich sympatyków do aktywnego zachęcania posłów, by w odpowiednim momencie, na sali plenarnej, opowiedzieli się przeciw aborcji dzieci z powodu podejrzenia upośledzenia.

"Największa inicjatywa pro-life w historii Polski ponownie w Sejmie! Wkrótce kolejne I czytanie i głosowanie w sprawie "Zatrzymaj aborcję". Pisz, dzwoń, mailuj, zaczepiaj posłów na Facebooku, Twitterze i w realu. Niech koniecznie głosują przeciw zabijaniu dzieci. Dość eugeniki w polskim prawie" - zachęca Fundacja Życie i Rodzina na Twitterze.

Konfrontacyjny kurs zapowiada z kolei Lewica. Jej środowiska, oprócz przypomnienia swoich proaborcyjnych postulatów, deklarują także otwarcie powrót do protestów znanych jako "czarne marsze", jakie odbywały się w całej Polsce w 2016 i 2017 r.

"Uwaga! Projekt ustawy “Zatrzymaj Aborcję” został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Nie chowamy parasolek! Mówimy jasno, aborcja powinna być legalna do 12. tygodnia ciąży. Zapewnimy refundację nowoczesnej antykoncepcji, w tym tabletek 'dzień po'" - nawołuje Lewica.

W dniu 22 listopada projekt "Zatrzymaj aborcję" otrzymał nr druku sejmowego 36 i skierowano go do I czytania na posiedzeniu Sejmu. To oznacza, że najpierw zajmą się nim posłowie na posiedzeniu plenarnym i zdecydują czy ma on być przedmiotem dalszej dyskusji w konkretnej komisji, czy też odrzucą go w całości na sali plenarnej. Mówi o tym art. 39 ust. 2 Regulaminu Sejmu.

30 listopada projekt oficjalnie "wpłynął do Sejmu", czyli jego treść została doręczona wszystkim posłom.

KAI zwróciła się z prośbą o oficjalną informację do Centrum Informacyjnego Sejmu, kiedy odbędzie się pierwsze czytanie projektu "Zatrzymaj aborcję". W odpowiedzi CIS przypomniał, że zgodnie z art. 13 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli pierwsze czytanie projektu ustawy wniesionego przez grupę obywateli odbywa się na posiedzeniu Sejmu.

"Projekt, którego dotyczy Pana pytanie, został skierowany do pierwszego czytania w dniu 22 listopada. Jego termin nie został jeszcze wyznaczony" - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
20°C Niedziela
dzień
21°C Niedziela
wieczór
18°C Poniedziałek
noc
15°C Poniedziałek
rano
wiecej »