Z dużymi kłopotami na drogach i utrudnieniami w komunikacji miejskiej muszą się liczyć we wtorek mieszkańcy Katowic - przestrzegają władze miasta i miejski przewoźnik - KZK GOP. Powodem jest rozgrywany w Katowicach trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.
Początek rundy w Katowicach jest planowany na godz. 16, natomiast zakończenie ok. 18.45 pod Spodkiem.
Trasa katowickiego odcinka wyścigu wiedzie ulicami: Bytkowską, Agnieszki, Dębową, Chorzowską, następnie rozpoczyna się pętla ulicami: Stęślickiego, Misjonarzy Oblatów, Sokolską, al. Korfantego, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, Powstańców, Damrota, Francuską, Ceglaną, Wita Stwosza, Szeligiewicza, Poniatowskiego, Mikołowską, Sądową, Goeppert-Mayer, Grundmanna i z powrotem Stęślickiego.
Jeżeli ktoś zaparkuje w centrum, to powinien pamiętać, żeby opuścić to miejsce ok. godziny 15. Później - między 16 a 18.45 - będzie miał trudności z wyjazdem - przypomina rzecznik Urzędu Miasta Katowice Waldemar Bojarun.
Organizatorzy apelują do kierowców, aby 3 sierpnia zwracali szczególną uwagę na oznakowania ulic, ponieważ będą zmienione. Na trasie etapu zostaną wprowadzone zakazy parkowania; kierowcom, którzy się do nich nie zastosują, grozi odholowanie auta.
Problemy będą miały też osoby podróżujące tramwajami i autobusami. Od godziny 8 do 22 zostanie wyłączona sieć trakcyjna w stronę Rynku i w stronę Wesołego Miasteczka w Chorzowie. W ich miejsce zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, będzie też zmieniona część przystanków końcowych.
Połączenia autobusowe w centrum miasta, których bieg krzyżuje się z trasą wyścigu od rana do godziny 15.20 będą funkcjonować normalnie. Jednak od tej pory aż do końca rajdu zostaną zawieszone. Szczegóły dotyczące zmian w połączeniach są dostępne w internecie pod adresem: www.katowice.eu
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.