Solidarność z Papieżem, poparcie dla żołnierzy walczących w Iraku i Afganistanie, a także apel w obronie wolności religijnej, małżeństwa, rodziny i życia to główne treści rezolucji, którą wydali w Waszyngtonie Rycerze Kolumba na zakończenie swej dorocznej konwencji.
Podkreślają oni, że Benedykt XVI kieruje Kościołem w sposób jasny i odważny. Dlatego też wzywają wszystkich członków organizacji oraz ich rodziny do wspierania Papieża modlitwą, postem i aktami miłosierdzia, prosząc Boga, by zachował go od nieprzyjaciół oraz obdarzył odwagą i mądrością w kierowaniu Kościołem w naszych burzliwych czasach.
Nie mniej stanowczo Rycerze Kolumba wyrażają swe poparcie dla sił zbrojnych, które walczą z terroryzmem, bronią wolności, wprowadzają pokój i ład. Członkowie katolickiej organizacji doceniają heroiczne poświęcenie żołnierzy, którzy służąc ojczyźnie oddali życie bądź odnieśli rany. Przypominają o zaangażowaniu Rycerzy w posługę kombatantom i ich rodzinom. Wzywają też do modlitwy o powodzenie misji wojskowych w Iraku i Afganistanie.
W osobnych rezolucjach Rycerze Kolumba zapewniają o swej wierności nauczaniu Kościoła na temat rodziny i ludzkiego życia, a także przypominają o przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin bł. Matki Teresy z Kalkuty. Wyrażają radość z zapowiedzianej na październik beatyfikacji br. André Bessette’a, założyciela największego na świecie sanktuarium św. Józefa.
Rycerze Kolumba to powstała przed ponad stu laty w Stanach Zjednoczonych międzynarodowa organizacja mężczyzn, dumnych ze swej przynależności do Kościoła katolickiego, a zarazem nawiązujących do rycerskich ideałów jedności, braterstwa, patriotyzmu i miłosierdzia. Dziś zrzesza ona ponad 4 mln mężczyzn na całym świecie
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.