Konkurs na Kobietę Europy

Do 25 sierpnia można zgłaszać kandydatury do tytułu Kobiety Europy. Konkurs organizowany przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn ma wypromować panie, które aktywnie przyczyniły się do zwalczania stereotypów płciowych.

"Konkurs ogłoszono po to, żeby zebrać informacje na temat pań, które miały wpływ na zmianę sposobu postrzegania kobiet i które w ciągu ostatnich 10 lat działały na rzecz przełamywania stereotypów dotyczących płci w Europie" - powiedziała PAP dr Monika Ksieniewicz z Wydziału ds. Równości Kobiet i Mężczyzn na Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. "To ma być swoista baza danych, a zarazem inspiracja dla innych kobiet" - dodała.

Konkurs ogłaszany będzie co roku. Każdego roku 12 nominowanych pań trafi na karty kalendarza zatytułowanego "Kobiety inspirujące Europę".

Kandydatury można zgłaszać do środy, wypełniając ankietę na stronie Instytutu www.eige.europa.eu/Women_Inspiring_Europe_submit. Można zgłosić także swoją kandydaturę. Nominacja musi zawierać m.in. krótkie uzasadnienie i życiorys kandydatki w języku angielskim oraz fotografię.

Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn został powołany po to, żeby promować równouprawnienie. "Chodzi o to, żeby nie mówić tylko o dyskryminacji; o kobietach jako jej ofiarach, ale pokazywać pozytywne aspekty równouprawnienia. Istnieje potrzeba pokazywania kobiet aktywnych, odnoszących sukcesy na różnych polach życia społecznego" - powiedziała Ksieniewicz.

Jak dodała, obecnie prawo europejskie chroni kobiety przed dyskryminacją i gwarantuje im takie same prawa jak mężczyznom, ale wiele jest jeszcze do zrobienia w sferze świadomości. "Konkursy takie, jak ten na Kobietę Europy, pomagają zmieniać sposób postrzegania kobiet" - podkreśla Ksieniewicz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONKURS, PAP, UE

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
28°C Wtorek
dzień
28°C Wtorek
wieczór
25°C Środa
noc
20°C Środa
rano
wiecej »