Bp Libera o rządzących

By rządzący mieli bardziej na uwadze problemy polskiej wsi, a rolnicy pielęgnowali bogactwo jej ducha, oparte na przywiązaniu do Boga i tradycyjnych wartości zaapelował w niedzielę biskup płocki Piotr Libera.

W skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu pod Płockiem bp Libera przewodniczył uroczystej mszy świętej, odprawionej podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego.

"Pragnę prosić wszystkich odpowiedzialnych za sprawy społeczne i ekonomiczne w naszej Ojczyźnie aby reformując gospodarkę i starając się zaradzić kryzysowi, mieli bardziej na uwadze naszą wieś" - powiedział w homilii bp Libera. Zaznaczył, iż ważne są działania promujące gospodarstwa rodzinne i tworzenie perspektyw życia i pracy na wsi, zwłaszcza dla ludzi młodych.

Bp Libera mówił, że polska wieś przechowuje w sercach swych mieszkańców prawdziwe wartości, jak: życie zgodnie z przykazaniami, miłość do Boga, ludzi i Kościoła, szacunek dla modlitwy, wychowanie młodych do wiary, uczciwości i szacunku wobec innych, a także pamięć o tym, że od bogactwa materialnego ważniejsze jest bogactwo ducha.

"Nie są to wartości od święta. Są to wartości na całe życie, na każdą jego chwilę. Człowiek bez tych wartości marnieje, a demokracja degeneruje się" - podkreślił bp Libera.

W dożynkach w sierpeckim skansenie, oprócz rolników, uczestniczą m.in.: wicepremier, minister gospodarki i szef PSL Waldemar Pawlak oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Ceremoniom dożynkowym, którym towarzyszą pokazy prac żniwnych, zajęć gospodarskich i rzemiosła wiejskiego, przewodniczą starostwie tych uroczystości Wojciech Wilamowski i Marta Kaczorowska.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
20°C Niedziela
noc
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
wiecej »