W Rimini zakończył się dziś 31. Mityng Przyjaźni Narodów. W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego spotkania było ludzkie serce. Uczestnicy Mityngu zastanawiali się, czy rzeczywiście „Tylko Bóg może naprawdę zaspokoić serce człowieka”.
Jak można było się spodziewać, i tym razem Mityng odniósł duży sukces. Prawie 800 tys. osób, które przewinęły się przez tereny wystawowe. 3.200 wolontariuszy z 20 krajów czuwających nad sprawnym i miłym przebiegiem imprezy. Sto trzydzieści spotkań z prelegentami i ze świadkami, mówiącymi o najlepszych pragnieniach ludzkiego serca, którym poświęcono tegoroczny Mityng. Osiem wystaw. Trzydzieści pięć płatnych spektakli z 45 tys. widzów. Wielu wybitnych gości, w tym prezydent Irlandii i przewodniczący Komisji Europejskiej. Najważniejsze być może spotkanie ekumeniczne ostatnich lat między kard. Erdő i metropolitą Filaretem. Spotkania ludzi różnych kultur i religii w pogodnej dyskusji, w której odkrywało się, że ludzkie serce jest punktem wyjścia do każdego dialogu i jak religia może być czynnikiem pokoju, a nie przemocy. Szef koncernu Fiata Sergio Marchionne, który do tego roku nic nie wiedział o Mityngu, pozostał pod wrażeniem jego fenomenu. Powiedział, że podobna rzecz mogłaby zostać zorganizowana tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jedynie na poziomie elit uniwersyteckich, a nie w wymiarze masowym.
Wykładowca języka arabskiego na Amerykańskim Uniwersytecie w Kairze, Wael Farouq, pozazdrościł w zeszłym roku atmosfery Mityngu i postanowił zorganizować coś podobnego w Egipcie. Udało się to i Mityng otworzy swoje podwoje także nad Nilem, 28 i 29 października tego roku. Będzie to spotkanie z islamem. Wśród 3 tysięcy zaproszonych gości przewidziano też 4 ministrów rządu egipskiego. Temat spotkania: „Piękno jako przestrzeń dialogu”.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.