„Tydzień z Ewangelią” o nadziei

Pokaz głośnego filmu amerykańskiego, uliczne ewangelizacje, spotkanie z indyjskim charyzmatykiem, modlitwy i wykłady składają się na program rozpoczynającego się 10 września w Bielsku-Białej „Tygodnia z Ewangelią”(TzE). Głównym tematem spotkań będzie nadzieja.

Elżbieta Król-Cebulska z wydziału ds. ewangelizacji bielsko-żywieckiej Kurii podkreśla, że nadzieja to najbardziej deficytowy towar dzisiejszych czasów. „Dziś ludziom często brak nadziei i szukają jej w różny sposób: w świecie materialnym, w praktykach i technikach religii Wschodu. Często prowadzi to do rozczarowań i tragicznych finałów” – zauważa organizatorka.

Działaczka podkreśla, że impreza ma zachęcić do odnajdywania nadziei, która nie jest ułudą – nadziei, którą daje Jezus.

W ramach bielskiego Tygodnia z Ewangelia odbędą się specjalne pokazy filmu „The Human Experience” (Ludzkie doświadczenie). Został on wyprodukowany przez amerykańską wytwórnię Grassroots Films, która chce pokazywać „dobre obrazy”. Film jest historią młodych Amerykanów – braci, którzy po ciężkich doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać czegoś więcej, niż pieniędzy i kariery. Bohaterowie wyruszają najpierw w środowiska bezdomnych w Nowym Jorku. Następnie udają się do Peru oraz Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i z dziećmi ulicy.

Oprócz specjalnych pokazów będzie możliwość spotkania się z aktorami i producentami, którzy opowiedzą bezpośrednio o swoich doświadczeniach.

W ramach TzE odbędą się również dwie ewangelizacje uliczne. Zaplanowano także spotkanie z o. Ksawerym Knotzem OFCMCap – autorem głośnej książki „Akt małżeński. Szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”. Specjalnym gościem będzie o. Joseph Vadakkel MCBS, który poprowadzi rekolekcje „We Mnie jest nadzieja”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
22°C Wtorek
rano
26°C Wtorek
dzień
26°C Wtorek
wieczór
24°C Środa
noc
wiecej »