Morawiecki: Nie ma powodu przesuwać wyborów

Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach - powtórzył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy.

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

"Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane" - dodał.

"Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej +nowej normalności+" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

Wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja - przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku w połowie kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, w tym wprowadzenie zasady, że razem mogą się przemieszczać nie więcej niż dwie osoby.

Według danych Ministerstwa Zdrowia do wtorku wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19 zostało zakażonych 766 osób, dziewięć zmarło.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • dirk
  24.03.2020 15:07
  Poważni kandydaci, pomimo krańcowo oryginalnej mentalności i sobie tylko wiadomego celu swoich działań, mają naprawdę dobre powody by zrezygnować. Kto mądry będzie się pchał na stanowisko, gdzie zamiast komfortu władzy, konfitur i lodów, czeka niewdzięczna, niebezpieczna, mordercza nawet harówa, krew pot i łzy w zasadzie. Z pocałowaniem ręki zostawili by te przyjemności obecnie rządzącym, najwyżej krytykując, donosząc (gdyby w ogóle jeszcze było do kogo, co już wątpliwe), sabotując, obrzydzając, wkładając kij w szprychy. Są to jednak ludzie przy wszystkich swoich "zaletach" obdarzeni jeszcze czymś jednym. Skrajnym egoizmem, butą i przy tym brakiem wyobraźni, uzasadnionym częściowo totalną ignorancją. Biedacy nie mają pojęcia co ich czeka, a na kryzysy potrafią reagować tylko tak, jak kiedy pękła rura w Warszawie. My bierzemy wodę powyżej, nas to nie rusza, a zawartość rurki wypiją ci z Płocka , a nawet Gdańska. K...wirus? Rząd się wyleczy, a reszta... niedopowiedzenie. Palec Boży sprawił, że u władzy dziś nie są, a cud byłby potrzebny by lud im dziś zaufał. Nie odpowiedzialność, ale buta zrezygnować im nie pozwoli, już lepiej by wyjść z niby "twarzą" by ktoś wprowadził stan nadzwyczajny.Na marginesie, to w rozwiązanie problemu i powrót do normalności do maja nikt chyba nie wierzy, ale na niemądre i prowokacyjne pytania, poważnie trudno dziś odpowiadać.
 • Hydrus
  24.03.2020 19:36
  Przynajmniej zaoszczędzilibyśmy trochę pieniędzy.
 • JAWA25
  25.03.2020 01:08
  Podpisujcie https://www.crpo.pl/petycje/do-urn-jesienia,34 https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/rada_ministrow_wzywamy_do_przesuniecia_daty_wyborow_prezydenckich_z_powodu_stanu_nadzwyczajnego/ https://www.petycjeonline.com/apel_o_przeoenie_wyborow_prezydenckich_w_polsce
 • JAWA25
  25.03.2020 22:29
  https://info.wiara.pl/doc/6230832.Francja-Coraz-wiecej-czlonkow-komisji-wyborczych-zakazonych
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
15°C Wtorek
dzień
16°C Wtorek
wieczór
14°C Środa
noc
11°C Środa
rano
wiecej »