Nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, spotkał się z prymasem Polski abp. Józefem Kowalczykiem, swoim poprzednikiem na stanowisku nuncjusza apostolskiego w Polsce. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i, jak podkreślano, przebiegła w bardzo ciepłej atmosferze.
Nowy nuncjusz apostolski w Polsce przyjechał do Gniezna w niedzielę, 12 września, wieczorem. W poniedziałek rano spotkał się z prymasem-seniorem abp. Henrykiem Muszyńskim oraz gnieźnieńskimi biskupami pomocniczymi: bp Bogdanem Wojtusiem i bp Wojciechem Polakiem. Znalazł także chwilę na rozmowę z dziennikarzami.
„Wizyta u prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka jest dla mnie bardzo ważna. Darzę go wielkim szacunkiem i wdzięcznością. Pracowałem pod jego kierownictwem przez dwa i pół roku i czas ten wspominam bardzo miło. Ta współpraca bardzo wiele mi dała zarówno jako kapłanowi, jak i dyplomacie. Życzę księdzu Prymasowi wszystkiego dobrego. Tego samego życzę też Gnieznu, archidiecezji gnieźnieńskiej i Polsce” – powiedział abp Migliore.
Pytany o najbliższe plany stwierdził, że w najbliższym czasie będzie się przede wszystkim przysłuchiwał i przypatrywał rzeczywistości Kościoła w Polsce.
Radość ze spotkania wyraził także abp Kowalczyk, który podziękował abp. Migliore za to, iż zechciał przyjechać do Gniezna. Przyznał również, że nie jest to jego pierwsza wizyta w mieście św. Wojciecha. Odwiedził Gniezno w marcu 1992 roku przy okazji ogłoszenia bulli papieskiej „Totus tuus Poloniae populus”.
Podczas krótkiej wizyty abp. Celestino Migliore nawiedził katedrę gnieźnieńską, w której zobaczył słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz modlił się przy grobie św. Wojciecha. Z Gniezna pojechał do Poznania, gdzie będzie gościem Kongresu Teologów Polskich.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.