Powstał nowy serwis internetowy jp2.tvp.pl.

Z okazji 100. urodzin Jana Pawła II Telewizja Polska udostępniła serwis internetowy jp2.tvp.pl. Zawiera on filmy dokumentalne, homilie, zdjęcia, teksty publicystyczne i relacje ze spotkań oraz ponad 500 materiałów filmowych ze wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski.

W informacji przekazanej PAP podano, że "serwis zawiera częściowo zrekonstruowane cyfrowe nagrania stanowiące relacje ze spotkań z papieżem Janem Pawłem II z jego ośmiu pielgrzymek do Polski".

Archiwalne materiały filmowe wyeksponowane zostały w ośmiu kategoriach i ukazują przebieg pielgrzymek papieskich oraz ich kluczowe momenty. Można znaleźć homilie, spontaniczne wypowiedzi papieża oraz spotkania z wiernymi. Jest między innymi: zapis spotkania papieża z Matką Teresą z Kalkuty w Warszawie w 1987 roku, czy Akta Oddania Matce Bożej, którego Jan Paweł II dokonał na Jasnej Górze w 1979 roku.

W informacji przekazane PAP zaznaczono, że "strona internetowa jp2.tvp.pl, to także źródło wiedzy o życiu Jana Pawła II, które można poznać z perspektywy najbliższych przyjaciół papieża, współpracowników z Krakowa i Watykanu, wiernych oraz w kadrach osobistego fotografa". Zawiera ona "bogate kalendarium obejmuje wydarzenia z życia Ojca Świętego wraz z najważniejszymi datami oraz wspomnieniami".

W serwisie - podano - dostępne są filmy dokumentalne, które "odsłaniają mniej znane szczegóły z życia Jana Pawła II, jak +Moje życie dla niego+ o życiu Arturo Mari, czy +Jan Paweł II i jego przyjaciel+ o wieloletniej przyjaźni młodego Lolka i żydowskiego chłopca, Jurka, a w późniejszych latach - Papieża i Jerzego Klugera, emerytowanego inżyniera"..

W zasobach serwisu są także filmy fabularne o tematyce papieskiej i religijnej, jak np. "Jan Paweł II" w reżyserii Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem w roli głównej, czy film "Miłość i miłosierdzie", poświęcony Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej.

Zapowiedziano, że po zakończeniu obchodów przypadającej w poniedziałek 18 maja 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II serwis jp2.tvp.pl będzie uzupełniany o kolejne materiały nadesłane przez internautów. "Mamy nadzieję, że stanie największym zbiorem pamiątek związanych z pielgrzymkami i nauczaniem Ojca Świętego" - napisano w informacji przekazanej PAP.

W serwisie dostępna będzie również sekcja "Nasz JP2", w której internauci będą mogli podzielić się wspomnieniami ze spotkań z Janem Pawłem II, będą mogli wysyłać i udostępnić prywatne pamiątki - zdjęcia i nagrania z podróży apostolskich papieża do Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
11°C Piątek
rano
wiecej »