40 proc. badanych deklaruje chęć głosowania na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę; kandydat KO Rafał Trzaskowski cieszy się poparciem 29 proc. respondentów - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Deklarowana frekwencja wynosi rekordowe 70 proc.
Jak wynika z sondażu opublikowanego w czwartek na portalu wPolityce.pl kandydaci walczący o prezydenturę zasadniczo zachowują swoje poparcie. Portal zwraca uwagę, że nieznacznie zmniejszyła się różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim; z badania wynika także, że Szymon Hołownia nie tylko utrzymał swój elektorat, ale nawet nieco go powiększył.
W sondażu chęć oddania głosu na prezydenta Andrzeja Dudę zadeklarowało 40 proc. badanych - co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu z poprzednią falą naszych badań. Kandydat KO Rafał Trzaskowski cieszy się poparciem 29 proc. respondentów - bez zmian w porównaniu z zeszłym tygodniem.
Na Szymona Hołownię wskazało 15 proc. badanych - o 2 punkty więcej niż poprzednio. Wzrosło również poparcie dla kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka - o 1 punkt, do 7 procent.
Kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 4 proc.. - spadek o 1 punkt. Traci również kandydat Lewicy Robert Biedroń - obecnie jego wynik to również 4 proc., poprzednio 5 proc.
Spośród pozostałych kandydatów wynik powyżej zera zanotował jedynie Marek Jakubiak - tak jak poprzednio 1 proc., bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.
Z sondażu wynika, że deklarowana frekwencja wynosi rekordowe 70 proc. - wzrost aż o 4 punkty w porównaniu z poprzednim badaniem.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI od 5 do 9 czerwca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1069.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.