Konferencja biskupów Brazylii (CNBB) 23 września zorganizowała publiczną debatę telewizyjną przed zbliżającymi się wyborami. Podjęto ją w celu przybliżenia programów poszczególnych pretendentów do fotela prezydenckiego. W głosowaniu, które odbędzie się 3 października, Brazylijczycy wybiorą, oprócz głowy państwa, także innych przedstawicieli władz ustawodawczych i wykonawczych.
W zorganizowanie spotkania zaangażowały się: Uniwersytet Katolicki w Brasílii (UCB), brazylijska Komisja Iustitia et Pax, Krajowe Stowarzyszenie Wychowania Katolickiego (ANEC) i Brazylijskie Stowarzyszenie Uniwersytetów Wspólnotowych (ABRUC). Koordynacją spotkania kierowała konferencja biskupów.
Daniel Seidel, sekretarz wykonawczy brazylijskiej Komisji Iustitia et Pax, wyjaśnił przed rozpoczęciem transmisji telewizyjnej, że intencją organizatorów spotkania było umożliwienie chrześcijanom i całemu społeczeństwu poznania kandydatów i ich propozycji, w jaki sposób sprostają wielkim wyzwaniom narodowym, jak rozwój urbanizacji i kwestia mieszkaniowa, rodzina, rozwój człowieka czy reforma agrarna. Tematyka związana z zapewnieniem ochrony życia ludzkiego została również włączona w program dyskusji.
Wspomniane spotkanie miało miejsce na Uniwersytecie Katolickim w Brasílii. Oprócz katolickich stacji telewizyjnych, radiowych, portali internetowych także inne brazylijskie media transmitowały program na żywo. W publicznej telewizyjnej dyskusji wzięło udział czterech kandydatów ubiegających się o wybór na szefa państwa.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.