Ośmiu wybitnych ekspertów zasiadających w Radzie Monitorującej "Dziennika Gazety Prawnej" ocenia działania gabinetu premiera Tuska. W skali od minus 300 do plus 300 rząd jest oceniany na minus 156 pkt. W szkole to niedostateczny - zaznacza gazeta.
Nawet najlepszy wynik, który rząd uzyskał od prof. Elżbiety Mączyńskiej-Ziemackiej, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, wynosi minus 7 pkt. To także szkolna jedynka. Rząd nie ma już formalnych przeszkód w reformowaniu Polski, jednak w ocenie prof. Krzysztofa Rybińskiego (który działaniom rządu wystawia notę minus 227 pkt.) prowadzi złą politykę gospodarczą. A sytuacja w finansach publicznych jest niebezpieczna dla Polski.
W podobnym tonie wypowiadają się inni członkowie rady. Wskazują, że najgorzej jest z naszymi finansami, brakuje też reform w systemach emerytalnych, ułatwień dla przedsiębiorców. Rząd nie poprawia wydajności administracji, nie radzi sobie z wyzwaniami demograficznymi. Eksperci apelują do gabinetu Tuska o działanie i przestrzegają przed skutkami bezczynności. Brak reform w finansach może spowodować bowiem, że w kolejne spowolnienie gospodarcze wejdziemy z olbrzymim długiem publicznym - czytamy w obszernej publikacji "Dziennika Gazety Prawnej".
Moim obowiązkiem jest zachowanie danych penitenta w tajemnicy - dodał.
Co najmniej pięć osób zginęło, a 40 zostało rannych w wypadku na ceremonii religijnej.
Biblioteka Watykańska w czasie wojny stała się azylem dla prześladowanych Żydów.