Wszystkie teksty, przemówienia i homilie Jana Pawła II będzie można znaleźć w jednym miejscu w internecie. Dzięki witrynie www.nauczaniejp2.pl można będzie bez trudu wyszukać, co Jan Paweł II mówił np. o powołaniu, seksie, rodzinie czy podatkach.
Jak poinformował PAP w środę Adrian Sinkowski z Centrum Myśli Jana Pawła II, portal ruszy w sobotę, 16 października w 32. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, a korzystanie z niego będzie równie proste jak używanie internetowej wyszukiwarki.
Podkreślił, że portal umożliwi łatwe wyszukanie fragmentów tekstów i wypowiedzi Jana Pawła II, które nas interesują.
Według Sinkowskiego, portal dostarczy też informacji, kiedy i gdzie Jan Paweł II przemawiał na dany temat oraz kiedy w czasie pontyfikatu do niego powracał. "To kompendium wiedzy o nauczania Jana Pawła II, pierwsze tego typu na świecie" - podkreślił.
Jak ocenił Sinkowski, prace badawcze, referaty, szkolne wypracowania dotyczące Jana Pawła II, "staną się odtąd łatwiejsze w pisaniu i nie będą wyłącznie kojarzone z wielkimi tomami, tysiącami stron, z których trudno jest czasem skorzystać".
Paweł Gierech z Centrum Myśli Jana Pawła II uważa, że wyszukiwanie będzie proste, ale przede wszystkim bardzo szybkie. "Dzięki temu z portalu mogą korzystać zarówno naukowcy, studenci, uczniowie szkół oraz wszyscy ciekawi tego, jakie zdanie papież z Polski miał na konkretny temat" - zaznaczył.
Portal - jak poinformował Sinkowski - udostępni możliwość przeszukania wszystkich encyklik. Daje to ponad 5 tysięcy haseł, a także ponad 20 tysięcy odwołań do poszczególnych fragmentów z papieskiego nauczania. Portal ma też być stale wzbogacany o kolejne teksty, przede wszystkim wypowiedzi i homilie wygłaszane w czasie pielgrzymek do Polski.
Baza portalu - zaznaczył Sinkowski - przygotowana jest we współpracy z Fundacją Opoka (www.opoka.org.pl).
Zapraszamy także do naszego serwisu papieskiego papiez.wiara.pl
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.