W nocy z 14 na 15 października zmarł ks. kan. dr Stanisław Grzechowiak, wieloletni wykładowca teologii fundamentalnej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, autor blisko 40 publikacji z zakresu teologii fundamentalnej i eklezjologii.
Śp. ks. Stanisław Grzechowiak urodził się 6 listopada 1933 r. w Panigrodzu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1957 r. z rąk bp. Lucjana Bernackiego i został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii św. Jakuba w Mogilnie. Następnie, w 1960 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii fundamentalnej na KUL.
W latach 1963-1990 pracował z przerwami w wydziale duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W 1970 roku został mianowany wicerektorem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, którą to funkcję sprawował do 1985 r. W latach 1975-1994 był członkiem Komisji Episkopatu Polski ds. Nauki Katolickiej. Współpracował także z Komisją Episkopatu ds. Duszpasterstwa Ogólnego. Przygotowywał m.in. roczne programy duszpasterskie. W 1982 r. został mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Prymasowskiej.
W seminarium gnieźnieńskim śp. ks. Grzechowiak wykładał teologię fundamentalną, eklezjologię, propedeutykę teologii i filozofię religii oraz prowadził proseminarium pracy naukowej. Jest autorem licznych artykułów popularnonaukowych oraz książek m.in.: "Ruch arcybiskupa Lefebvre’a. Ku rozłamowi w Kościele posoborowym”, „Kościele kim jesteś”, „Wprowadzenie do pisania prac magisterskich z nauk teologicznych”, „Tematy z religiologii”, „Wyjdź inny”.
Śp. ks. Stanisław Grzechowiak spocznie na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie. Msza św. z wprowadzeniem ciała zmarłego do katedry zostanie odprawiona w katedrze gnieźnieńskiej 18 października o godz. 16.00. 19 października o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia.
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.