Katolicki poseł powinien sprzeciwić się prawnemu usankcjonowaniu stosowania metody in vitro - powiedział w wywiadzie udzielonym KAI ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Wczorajszą dyskusją w Sejmie nad projektami bioetycznymi rozpoczęły się w Polsce prace nad regulacjami dotyczącymi m.in. kwestii dopuszczalności stosowania metody sztucznego zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.
W tym kontekście warto przypomnieć, że przed kilkoma dniami do najważniejszych osób w państwie, w tym prezydenta i premiera, skierowany został list przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi przestrzegli w nim przed przyjmowaniem prawa dopuszczającego stosowanie metody in vitro.
Jak powiedział rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch, jeśli chodzi o kwestie etyczne biskupi są wręcz zobowiązani do zabrania głosu. „Metoda in vitro od strony naukowej jest genialna ale jest jednocześnie naganna od strony etycznej” - przypomniał rzecznik.
W Sejmie dyskutowano wczoraj (22 października) nad czterema projektami ustaw bioetycznych. Dwie z nich przygotowała Platforma Obywatelska, dwie zaś Prawo i Sprawiedliwość. W sejmowych komisjach procedowane są jeszcze dwa projekty Lewicy.
Głosowanie nad przedstawionymi wczoraj w Sejmie czterema projektami odbędzie się podczas przyszłotygodniowego posiedzenia. Posłowie zdecydują wtedy czy projekty odrzucić w pierwszym czytaniu, skierować je do komisji Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny czy też utworzyć komisję nadzwyczajną.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.