III Chrześcijański Tydzień Społeczny

Od 5 do 7 listopada odbędzie się w Gdańsku III Chrześcijański Tydzień Społeczny pod hasłem: „Niezależny i samorządny naród, polskie społeczeństwo w XXX lat po powstaniu Solidarności”. Patronat nad wydarzeniem objęli m. in. abp Sławoj Leszek Głódź oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Tydzień poświęcony będzie głównym problemom i wyzwaniom społecznym w Polsce takim jak: edukacja i wychowanie, solidarność, bieda, rozwój lokalny i regionalny, prawa pracownicze, polityka na rzecz rodziny, wartości kształtujące życie społeczne i gospodarcze w Polsce.

Głównymi gości Tygodnia będą m. in. prof. Rococo Buttiglione, wiceprzewodniczący Parlamentu Włoskiego, prof. Bohdan Cywiński, prof. Jadwiga Staniskis, Marian Krzaklewski czy abp Henryk Muszyński, Prymas Polski senior. Obrady otworzy abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

W czasie Tygodnia będą poruszane następujące tematy: „Odpowiedzialność społeczna w czasach globalizacji”, „Etyczny wymiar życia publicznego w Polsce po 1989 roku – próba bilansu”, „Obywatele, społeczeństwo, państwo – wolni od 20 lat. Jaka jest nasza podmiotowość? Jaką tworzymy wspólnotę?”, „Miejsce rodziny w systemie społeczno-gospodarczym po 1989 – próba bilansu. Wymiary polityki rodzinnej”, „Dialog, partnerstwo, partycypacja. Drogi podmiotowości pracowniczej – zagrożenie czy wzmocnienie konkurencyjności?”, "Spójność czy wykluczenie? Znaczenie sprawiedliwości społecznej dla rozwoju”, „Chrześcijanie i demokracja – współczesne wyzwania”, „Edukacja i wychowanie”, „Pracownicy a przemiany gospodarcze”, „Dialog społeczny i aktywność obywatelska”, „Migracje w Europie Środkowo-Wschodniej” oraz wiele innych dotyczących tematyki społecznej.

Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu na rzecz dobra wspólnego. Tydzień Społeczny jest spotkaniem stowarzyszeń, związków zawodowych, fundacji, ruchów, inicjatyw i grup nieformalnych, które działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach lokalnych, czerpią inspirację dla swoich działań z chrześcijańskiej nauki społecznej. Tydzień Społeczny nawiązuje do tradycji podobnych wydarzeń polskiego międzywojnia, niemieckich „Katolikentagów” oraz francuskich Tygodni Społecznych.

Organizatorzy zapewniają materiały, zakwaterowanie i wyżywienie na czas konferencji. W uzasadnionych przypadkach na wniosek zainteresowanych osób możliwy jest zwrot kosztów podróży. Udział w Tygodniu jest nieodpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 29 października 2010 r. drogą pocztową, elektroniczną lub faxem na adres Biura Organizacyjnego: chts@tydzienspoleczny.org.pl, tel.: 081 534 61 91, fax: 081 534 61 92. Dodatkowe informacje, szczegółowy program znajdują się na stronie www.tydzienspoleczny.org.pl.

Organizatorami III Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego są m.in. Europejski Dom Spotkań i NSZZ „Solidarność”. Współorganizatorem jest Fundacja Pomorska, założona przez śp. Macieja Płażyńskiego, Marszałka Sejmu RP.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Poniedziałek
  dzień
  27°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  19°C Wtorek
  rano
  wiecej »